Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vajon mi történne a világgal...

Optimusz2 kérdése:

Vajon mi történne a világgal ha nem lennének társadalmi különbségek, ha egyenlő volna mindenki és mindenki egyenlően részesülne a javakból?

Figyelt kérdés

2015. júl. 26. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenki boldogan élne, míg meg nem halna.
2015. júl. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg előbb-utóbb kialakulna a jelenlegi helyzet.

Ugyanis az, aki hatalmasabb akar lenni másnál, többet akar venni/birtokolni másnál, és gyakorlatilag ez az életcélja, nem fog belenyugodni abba, hogy mindenkinek milyen jó. Neki nem az.

Csak olyan emberek között működne ez, akik tényleg így is szeretnének élni.

2015. júl. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az emberek igényei közti különbségek nem teszik lehetővé egy ilyen rendszer működését, még rövid távon sem. Sosem lesz mindenki egyenlő, mert nem vagyunk egyformák és nem ugyanazt akarjuk, nem ugyanúgy viselkedünk. Mindig lesznek összeférhetetlenségek, feloldhatatlan ellentétek, érdekütközések, amire nem lehet az egyenlőség keretét ráerőszakolni. Ahhoz, hogy ez működjön, egyforma emberek kellenének.
2015. júl. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 qwertyu válasza:

“Egy okos Amerikai közgazdasági professzor egyszer kijelentette, hogy Ő soha nem buktatott meg egy hallgatót sem , de a közel múltban megbuktatott egy egész osztályt.


Miért? Azért mert az osztály kitartott amellett, hogy az “Obama care” szociális program nagyon is jól működik. Nem lesz tovább szegény, sem gazdag, sőt mindenki egyenlő alapon fog élni és fogja érezni majd magát.


A professzor azt mondta, OK, próbáljuk ki a tervet és majd meglátjuk kinek lesz igaza. Mától fogva mindenkinek az osztályzatát csak összeadjuk és egy átlag osztályzatot fog kapni mindenki a végén. Jó? Így majd meglátjuk kinek lesz igaza a végén. Mindenki az osztályban bele egyezett. A legjobb az 5-ös és a legrosszabb az 1-es osztályzat lesz.


Az első teszt után mindenki 4-est kapott. Így azok akik tudtak, mert sokat tanultak, reklamáltak, viszont aki kevesebbet tanult az meg örült az osztályzatnak.


A második teszt alkalmával a hallgatók akik az első esetben keveset tanultak, még kevesebbet tanultak, és akik először sokat tanultak, úgy gondolták hogy akkor ők minek igyekezzenek és Ők is kevesebbet tanultak. Így a második teszt eredménye csak egy elégséges 2-es lett.


A harmadik teszt után mindenki elégedetlen volt, mert mindenki kevesebbet tanult és mindegyik a másikakat okolta az alacsony eredményekért. Tehát senki nem volt megelégedve és mindenki megbukott.


Ekkor a professzor azt mondta nekik, hogy a szocializmus ugyan ilyen módon alapszik és azért fog az is megbukni. Mert ha a jutalom elég nagy, a szorgalom is nagyobb, hogy valaki sikeres legyen. De ha egy kormány elveszi a jutalmat az igyekvőktől, hogy a lusta is jól járjon, senki nem fogja törni magát, ha Ő azért kevesebbet kap.


Itt van még 5 nagyon tanulságos mondat:


1. Nem lehet a szegényeket sikeressé tenni azzal, hogy a gazdagabbakat kifosztod.

2. Ha kapsz valamit amiért neked nem kellett dolgoznod, azért egész biztos valaki másnak kellett megdolgozni.

3. A kormány nem tud adni senkinek semmit, addig amíg azt valaki mástól el nem veszi először.

4. Semmit nem tudsz megsokszorosítani úgy, hogy először elosztod.

5. Mikor a nép fele úgy gondolja, hogy nekik nem kell dolgozni mert a másik fele úgyis eltartja. És mikor a másik fél rájön arra, hogy akármennyit dolgozik, a kormány a fizetésük felét arra költi állandóan aki nem csinál semmit. Ez a kezdete annak, hogy az a nemzet a bukás felé halad.”

2015. júl. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző, abba viszont gondolj bele, hányan dolgoznak szabad akaratukból, teljesen ingyen valamin, csupán szenvedélyből. Nem várnak érte semmit, nem attól függ a megélhetésük, mégsem lusták, hanem odateszik magukat, és amit készítenek, az tényleg minőségi. Példának okáért a Linux így működik, és saját magam tapasztalom, mennyire nem az "elégséges" szint.
2015. júl. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Ott kapnak érte valamit, mégpedig a büszkeséget, a jó érzést, hogy valami hasznosat és jót teremtettek, ami sokak számára megkönnyíti, jobbá teheti a mindennapokat.

Ha az emberek megélhetése nem függene kényszerű munkától, addig akár működhetne is a rendszer, bizonyos keretek között. De amég mindenért meg kell dolgozni, és nem csak a hobbiból áll az életünk, addig kizárt, hogy motiváció teljes hiányában mindenki azt tegye, amihez semmi kedve.

2015. júl. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igaza van a 4 felhasználónak (qwertyu) mindennek van előnye és hátránya is egyben. A motiváció nagy úr és ha az kialszik akkor nem marad semmi amiért érdemes lenne küzdeni…. Hiába van valakinek tehetsége és érzéke valamihez ha elnyomják, és nem hagyják kibontakozni. Egyenlőségek és egyenlőtlenségek mindig is voltak, vannak és lesznek is. Bőrszín nem és faj alapján ítélnek, ítélünk. (Tisztelet a kivételnek) Ha ezek a tényezők nem lesznek valószínűleg mi emberek sem leszünk….
2015. júl. 27. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!