Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerinted a vallások elterjedé...

Szerinted a vallások elterjedése mennyire befolyásolta/segítette az emberek békés, harmonikus együttélését?

Figyelt kérdés

Lehetőleg értelmes válaszokat várok a fenti kérdésre, habár tudom, hogy elég furcsa/bonyolult, vagy értelmetlen kérdés, nem muszáj foglalkozni vele, sem elolvasni!! De ha valaki tud valamilyen választ adni rá, akkor szivesen fogadom.

Eléggé fennakadok azon, amikor valaki ateistának nevezi magát, és úgy mintha ettől jobb ember lenne valamiyen szempontból, elég zavarónak tartom a felfogást, de nem szívesen alkotok véleményt. Elég hülyeségnek is tartom az ilyesmiről való vitázást, de az az elképzelésem, hogyha nem létezett volna vallás, akkor az emberek a ma barbárabbak lennének, szóval nem úgy viszonyulok a vallás fogalmához, mintha hinnék valamilyen isteni létezésben, amit sokan úgy tagadnak, hogy "nem létezik", mert nem tapasztalták, stb. hanem abban amit üzen(ne tegyél rosszat, szeresd a többi embert, stb.)

Bár elég idétlennek tartom, amikor valaki szerint az egész vallás idiótaság, mert amit leírtak a bibliákban, az nem igaz, és ők realisták, de én is attól, hogy vallásosnak tartom magam, nem gondolom azt, hogy ne lennék realistább, és azt sem, hogy szószerint megtörténtek azok, hanem értékes üzenetnek érzem.

Aki ateistának vallja magát, annak mi az oka rá?

Sajnálom, ha túl fárasztó és értelmetlen kérdés, de remélem, hogy valaki aki talán gondolkodott már hasonlón, és tud rá válaszolni.:))



2015. júl. 28. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon Főleg, mert a vallás nem terjedni szokott, hanem azt terjeszteni szokták. Tűzzel-vassal.
2015. júl. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A vallás fontos szerepet játszott az ember civilizálódásában. Egy megkérdőjelezhetetlen értékrendet nyújtott, amihez igazodni kellett. A vallások alapjaikban etikai kódexek jelentős háttérsztorival, ami a legegyszerűbb közember számára is érthető szituációkkal meséli el a lényeget. Rend szerint a benne foglalt szabályok betartását valami féle jutalom ígéretével tette vonzóvá, amég azok áthágásáért szörnyű büntetést ígér.

Egyszerűen mankóként szolgált a civilizálódó társadalmak etikai rendszerének kialakításához. Miért volt rá szükség? Egy vadembernek nem mondhatod, hogy ne ölje meg a másikat, mert azt nem szabad. Azt viszont mondhatod, hogy ne ölje meg a másikat, mert egy olyan személy (istenség), aki sokkal hatalmasabb nála (nem bírhat el vele, az abszolút hatalmat gyakorol felette) azt akarja, hogy ne tegye. Ha nem teszi, jutalmat kap (vagyis érdekében áll szót fogadni), ha megteszi, büntetést (megfélemlítésen alapuló fegyelmezés). Viszont ahogy a morális kérdések tisztázottá váltak, a vallás fő szerepét átvette a kialakult etikai rendszer, illetve a büntetésre alapozott törvénykezés. Onnantól kezdve a vallásokat sajnos leginkább csak hatalmi érdekek formálták és tartották fent (lásd sötét középkor, amikor dicső dolog volt megölni azt, aki nem abban hisz, amiben te). Szerintem napjainkban csak lelki támaszként, szolgál azoknak, akiknek szüksége van rá. Hatalmi szerepét a legtöbb jóformán teljesen elvesztette. Ami nem is baj, hiszen nem erre szolgált eredetileg.

2015. júl. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

nagyban.

már a 10 parancsolat alapvető rend az emberek közti harmóniában.


szeretetre és tiszteletre tanít.

melyet egy abszolút hatalom irányít.

isten...


melynek ismerete nélkül egy barbár világban élnénk.

2015. júl. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Többnyire eltudom képzelni, aztán vannak olyanok is, akik ennek (csak) a negatív oldalát látják, hogy népbutítás, tudomisén, stb.

Olvastam már ilyen témákban, bár nem tartom magam olyan okosnak benne, nehezen tudom kifejezni is:))

Igaz, hogy a vallás manapság már nem határozza meg az emberek életét és nem jelent annyit, mintha "kinöttük volna":)), de elég idétlennek tartom amikor valaki a "vallás ellenességeit" terjeszti, mintha hálátlan lenne valami iránt, aminek, nem közvetlenül is, de az életét köszönhetné

2015. júl. 31. 10:47
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"melynek ismerete nélkül egy barbár világban élnénk."

Hát akinek az agyába kell vésni, hogy ha gyilkolsz, rabolsz, erőszakolsz akkor ejnyebejnye lesz, és csak ezért nem teszi meg, az valóban barbár.

De ezek szerencsére csak a valláskárosultak, saját bevallásuk szerint.

2015. júl. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!