Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van olyan film/dokumentumfilm...

Van olyan film/dokumentumfilm (akár oktatófilm), ami nagyon jól bemutatja a 80-as 90-es évek Magyarországát?

Figyelt kérdés
Valahogy engem nagyon megragadott ez a korszak, pedig én a 80-as években még nem is éltem, a 90-es évekről is csak gyerekkori emlékeim vannak, mégis, azok az autók (dacia, ifa, barkas, tatra, stb), azok a televíziók, azok a szocreál bútorok és épületek, egyszerűen lenyűgöznek, nem kis részt csúfságukkal. A Szomszédok c. sorozatot is emiatt kezdtem újranézni, és viszonylag jól visszaadta a hangulatot, de jó lenne még hasonló ilyen, (lehetőleg azért nem sorozat) ami teljesen visszahúz a múltba, a hangulata magával ragad.

2015. júl. 29. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ifjúsági filmek közül ajánlom a Kismaszat és a gézengúzok című filmet. Budapest belső kerületeiben játszódik, tele van szabadtéri jelenetekkel, amin jól láthatók az akkori járművek és az egész miliő.
2015. júl. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha féligazságokat akarsz hallani, látni, akkor nézd a Szabadságtér 89-et.

A szocreál kor Rákosi kora, nem a 80-as évek.

Ugyanebben az időben nagyon hasonló volt nyugaton is a divat, a bútorok, a lakások, házak. Autók mások voltak persze, jobbak is mint a keletiek, de eget verő nagy különbség nem volt.

2015. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azért írtam inkább a későbbi időszakot, mert igazából ezek az autók, bútorok még sokáig köztünk voltak, és a 80-as években (igazából a rendszerváltásig, tán még a 90-es évek elején) is előfordultak nagy számban, csak már akkoriban is RÉGIEK, elavultak voltak, én pedig ezen csodákat viseletes állapotukban még jobban is szeretem, mint új korukban. Az ajánlott filmeket pedig megnézem majd!

2015. júl. 29. 14:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Esetleg a Nemzeti Audiovizuális Archívum kínálatában fellelhető híradók anyagaiból is nyerhetsz képet.

Én náluk csak '88 és az utáni híradókat néztem, de lehet, hogy van korábbi is.

Ezen kívül youtube-on kereshetsz '80-as évekbeli reklámokat, de ha csak beírod a keresett évszámot, és egy kulcsszót, rengeteg lehetőséget kidob -reklámok, hírmúsor részletek vagy akár a teljes adás, stb. :)

2015. júl. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!