Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az Aliexpress nél a vámot nem...

Az Aliexpress nél a vámot nem értem, kérdésem pedig hogy mitől függ súly, méret, ár? Köszönöm előre is

Figyelt kérdés

2015. júl. 29. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
A csomag tartalmának értékétől függ. Nem a súlytól, nem a mérettől, és nem is attól, milyen cégtől rendelted. A származási hely az elsődleges szempont: ha EU-n belülről jön, akkor vámmentes, ha EU-n kívülről, akkor bizonyos összeg felett áfa és vámköteles. Az Aliexpress tudtommal Kínából szállít, ami nem jó hír. Én mindig EU-n belülről vásárolok.
2015. júl. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, viszont mit takar a "bizonyos összeg felett áfa és vámköteles" ?! elég tág mert én rendeltem olyan csomagot ami volt 2 euro de volt olyan is ami 50euro... mire számíthatok körülbelül?
2015. júl. 29. 19:06
 3/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..

ez az én kerdesem. Kesobb mikor megjott a csomag az volt rairva arnak h 10$

2015. aug. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
azóta nekem is megjött a csomag/csomagok, és mindegyikre 5-10 dollár volt ráírva, hogy annyi az értéke.. természetesen mindegyik 10-20 euró feletti volt:) ezért nem is kellet fizessek semmit sem plusszba:) okosan csinálták!
2015. aug. 8. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!