Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 4 hét múlva fogok beköltözni...

4 hét múlva fogok beköltözni először kollégiumba, és nem kaptam semmilyen listát hogy miket kell vinni, szerintetek mik azok a dolgok amik feltétlenül fontosak hogy legyenek nálam? És mi az ami jó ha van, illetve mik azok amik teljesen feleslegesek?

Figyelt kérdés
Illetve még az lenne a kérdésem, hogy van-e tapasztalatok már kollégiumról, és ha van akkor milyen? Jó ott lenni? Könnyű beilleszkedni, kapcsolatokat kialakítani? Amúgy fiú-lány koliba megyek, kicsit félek is hogy milyen lesz, de előre is köszönöm szépen a válaszokat!

2015. aug. 2. 17:42
 1/7 anonim válasza:
62%

Szia!

Minden kollégium más, így nem is lehet megválaszolni a beilleszkedés kérdését. Leírom a saját tapasztalatom, illetve tanácsaim.


1. Ne bízz senkiben, amíg nem ismered őket. Az elején mindenki szeretni fogja egymást, ahogy megnyílsz jönnek a kibeszélések stb. Mindenki a saját érdekét és népszerűségét fogja nézni. Tudod, mint a tipikus tini sulis filmekben.


2. Alkalmazkodnod kell az emberekhez és azt is el kell viselned, ha a szobatársad nem fürdik. Nekem ez elég nagy probléma volt... :D


3. Általában pocsék a kaja, ha tudsz magadra főzz majd. Olcsóbban kijössz. Ha mégis ott eszel vigyél magaddal evőeszközöket. Nálunk nem igazán mosogattak és fél kolinak sebes lett a szája.


4. Nem nagyon lesz időd, főleg ha olyan koliba kerülsz, mint én ahol még verenyekre is elküldenek akár van időd, akár nincs. Nálunk nagy részben a tanulást is leszarják, inkább elvisznek tankörökről valami idióta előadásra, hogy legyen valami kolesz program... :D


5. Jó kaját ne rakj a közös hűtőbe mert valószínű kilopják (jó esetben)

Ismerek egy fiút, akinek konkrétan belevertek a gyrosába.


6. Ami mindenképp kell:

Ágynemű, legalább 2 törölköző, pohár(lehetőleg műanyag), konzervkaja, fertőtlenítő, gyógyszerek, sebtapasz, 2 papucs(egyet fürdésre), wc papír, wc illatosító.


Remélem tudtam segíteni. :)

2015. aug. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2015. aug. 2. 18:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen legyen nálad pia! Pia nélkül a kolit lehetetlen elviselni! Tegyél be fegyvert is! Egy kis bicska elég lesz! Legyen vmi zárható ládád amihez van kulcs, és a kulcs mindig nálad legyen! Abba tegyek fontos dolgokat pl kaja. Legyen nálad evőeszköz, törölköző, fuldugo ha horkolna a szobatársad. Óvszer, ha a barátod atszokne huncutkodni. Ha cigizel cigi, kb egy larton elég lesz, hidd el ott 5 nap/ karton lesz az adagod!

MP3 NAGYON FONTOS! Ha ordítana vki veled vagy le akarsz nyugodni ott a zene, telefont, nagyon fontos még ELOSZTÓ amit a konnektorba dugsz! Nagy valószínűséggel 1 konnektor lesz, abba kell egy elosztó. Időd semmire nem lesz szal 10 kg kaját halmozz fel, instant kávé nélkül megdoglesz, legyen nálad! Esernyő, ha esőben kéne hazamenned, fogkefe, törölköző, tiszta ruha.

Mindenedte vigyázz! Sok lopós van koleszban.

Sok sikert!

2015. aug. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző: szerintem nekünk 15 éveseknek ez elég durva lenne :D

Viszont ha az elvetemült agyammal együtt, pár év múlva felkeressem a válaszod ;)

2015. aug. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A legtöbben tényleg piálni, cigizni és drogozni fognak... rajtatok áll mennyire vagytok befolyásolhatók. Azt ajánlom ne kezdjétek el a hülyeségeket csak hogy elfogadjanak.


1.voltam

2015. aug. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
melyik koli?
2015. aug. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Óvszert és karate tudást vigyél magaddal. Sok olyan helyzet adódik majd, amikor el kell döntened, melyiket szeretnéd használni.
2021. aug. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!