Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell ilyenkor viselkedni?

Hogyan kell ilyenkor viselkedni?

Figyelt kérdés

Barátom most fog bemutatni a családjának,amit én már nagyon várok is, csak van egy down-szindrómás nővére is,aki a napokban került haza a kórházból,ugyanis volt egy kisebb balesete.Szóval az a helyzet, hogy soha nem volt közelebbi kapcsolatom ilyen jellegű "beteg" személyekkel, így nem is tudom azt sem,hogy a valóságban ők milyenek. Hogy kezeljem vele a helyzetet,mert azért gondolom neki is be kell mutatkozni,megismerni stb., hát ő is családtag.

Ja és még annyi,hogy barátom róla nemigen beszélt sosem. Tudom, igazából nem tudom miért nem.

Minden hasznos választ nagyon köszönök



2015. aug. 2. 21:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

-tudom*

Ja és még annyi, hogy ez a legelső bemutatásom kapcsolat terén. 17l

2015. aug. 2. 21:03
 2/11 anonim ***** válasza:
Válaszolni sajnos nem tudok, de érdekel, hogy mit írnak. Bocsi.
2015. aug. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Semmi baj. Már az is pozitív, hogy másokat is érdekel, mert egyébként attól tartottam, hogy egy teljesen idióta kérdést teszek fel, amire nem várt válaszok érkeznek.
2015. aug. 2. 21:24
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem értek hozzá és rettenetesen félek még az ép családtagoktól is ilyen téren, de szerintem az a lényeg hogy add önmagad és legyél barátságos. A beteg emberek meg általában értékelik, ha ugyanúgy kezelik őket mint egészséges társaikat. Szóval ne cicomázd túl, de ne is próbáld teljesen ignorálni. Remélem azért valamit segített:)
2015. aug. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom, csak azért gondoltam megkérdezek egy ilyen helyzetben élőt is, de már a Te megerősítésed is ngagy segítség:) és természetesen én is nagyon félek, de várom is :) Nem utolsó sorban pedig nagyon köszönöm a válaszodat.
2015. aug. 2. 22:39
 6/11 DownBaba válasza:
100%
Annak, aki nem ismer Down-szindrómás embereket, természetes, hogy a Down-szindróma "ugrik ki" az emberből, mert az az ismeretlen. De a Down-szindrómával nem lehet valahogy viselkedni, csak az emberrel :) Ez a nővér nem egy ismeretlen betegség, amivel most hirtelen neked kell valamit kezdened, hanem csak egy ember, akit még nem ismersz. Mi sem ismerjük, úgyhogy nem igazán tudjuk megmondani, hogy kell vele viselkedni, ezt te fogod a legjobban tudni, amikor találkozol vele és ugyanolyan nyitottan nézel rá, mint bárki más új emberre a családban. És tudni fogod! :)
2015. aug. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Átgondoltam amit írtál, és teljesen igazad van.

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat neked is :)

2015. aug. 3. 09:42
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg, hogyan alakult! :)1. voltam
2015. aug. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam és a találkozás szerencsére nagyon jól sikerült :))
2015. aug. 20. 12:55
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Örülünk neki!^^
2015. aug. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!