Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A tudat az agyban van, de a...

A tudat az agyban van, de a testen belül hol van a lélek? Ha a szívben van, akkor szívátültetésnél a donor karmája lesz mérvadó?

Figyelt kérdés

2015. aug. 7. 01:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, de elméletileg lehetséges hogy kiütközzenek rajtad a donor bizonyos tulajdonságai pl.

megváltozik az ízlésed bizonyos tereken, kajáknál, személyeknél, az időtoltésnél vagy dejavud van azért mert ilyesmi megtörtént a donorral.

Erre elméletileg nagy a lehetőség és szerintem volt is már rá példa.

De mindez csak feltételezés.

Szerintem lehet benne igazság.

Ebben az animében is ilyesmi történik még az elején(első 3-4/? rész, én még sírtam is rajta): Area no Kishi

2015. aug. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A lélek csak egy fogalom, amivel az emberi öntudat mibenlétét próbálták materializálni, "kézzel foghatóvá" tenni az emberek, akiknek anno fogalmuk sem volt arról, hogy maga az agyi működés eredményezi az elme és személyiség létrejöttét. Nyilván a valóságban csak fogalom szintjén létezik.
2015. aug. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!