Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan tudom hogy milyen húr...

Honnan tudom hogy milyen húr kell a gitáromra?

Figyelt kérdés

.008

.010

.009

.011

.012

.013


elektromos gitárom van. honnan tudom hogy milyen vastag húr kell rá? értem itt azt hogy ha túl vastag kárt tesz a gitárban ha túl vékony az sem jó? vagy a fenti értékek csak azt mutatják hogy milyen hangzása lesz?



2015. aug. 7. 16:46
 1/4 A kérdező kommentje:
vagy ha beviszem az egyik húrt pl a legvékonyabbat, arról megmondja hogy milyen kell az eladó? egész úr szettet vennék
2015. aug. 7. 16:49
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Hát bakker, ezt neked kell eldönteni milyen vastag húrokat szeretsz... Minél vékonyabbak a húrok, annál könnyebb a játszhatóság, viszont a hang is picit vékonyabb lesz. És minél vastagabb, annél nehezebb a játszhatóság, de annál szebb, öblösebb hangja lesz. Innentől már csak te döntöd el milyen vastag húrt teszel rá. Egyébként kárt nem feltétlenül okoz egy .013-as húr sem, csak hozzá kell állítani a nyakat meg a hidat meg... hát úgy kb. mindent, amit lehet állítani.
2015. aug. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Gondolom, kezdő vagy, és első húrcsere. Gyárilag a gitárokat 9-es húrkészlettel szokták felszerelni, szerintem olyat vegyél, aztán majd később válthatsz vastagabbra, ha már fejlődsz.
2015. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem! Nem gitár függő a dolog. Ez majd a te stílusoddal együtt szépen ki fog alakulni. Függ a hangolásodtól, a műfajodtól stb. Szerintem kezdj 9-essel, aztán vegyél 10-est, 11-est! Ha standardba játszol, akkor 12-est már kevésbé ajánlok. Majd kitapasztalod a neked kedvezőt.
2015. aug. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!