Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha külföldről rendelek valamit...

Ha külföldről rendelek valamit, az jár valamivel?

Figyelt kérdés

Pl.: Ha ebay-ról vagy amazon-ról rendelek egy terméket, akkor ahhoz kell valamilyen papír? Vagy kell pluszba fizetni valamit? Nem kell vámot fizetni? Vagy áfát?


Előre is köszönöm.



2015. aug. 9. 16:43
 1/7 szántóvető ***** válasza:
én vettem tabletet kínából,kifizettem kártyával és kész.de a vámköltség benne van a pakliban,ha nincs szerencséd akkor azt ki kell fizetni.áfa biztosan nincs :)
2015. aug. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"kell valamilyen papír?"

Milyen papírra gondolsz? Kinek? Miért?


"Vagy kell pluszba fizetni valamit? Nem kell vámot fizetni?"

Szállítási költség általában van, illetve bizonyos érték fölött vám - kivéve, ha a feladó van olyan kedves és kamu összeget ír, vagy ajándéknak tönteti fel a terméket. Bár természetesen ebben az esetben is megbukhat...

2015. aug. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valakitől hallottam, hogy 5féle papírral kellett bajlódnia.
2015. aug. 9. 18:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel még mindig nem tudjuk mit rendeltél és milyen értékben, ezért továbbra sem lehet válaszolni. Nyilván ha autót rendelsz vagy nukleáris fűtőanyagot az több papírmunkával jár, mint egy használt koton vagy egy fél pár kötött kesztyű.
2015. aug. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Asus padfone 2 tokot kínából. 4 db-ot kb 4000ft.

Azért onnan mert ott volt a legolcsóbb.

2015. aug. 9. 23:24
 6/7 kriszmo78 válasza:
Akkor nem lesz pluszköltséged. 22 euro felett kell áfát, 150 euro felett vámot fizetni. Már ha megvámolják. Az áfa a több, 27 százalék.
2015. aug. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2015. aug. 10. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!