Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ilyen kipufogó jó a simsonra?

Tamás2000112 kérdése:

Ilyen kipufogó jó a simsonra?

Figyelt kérdés

Nézegettem a neten rendes kipoufogókat de azok kicsit drágák.Sport kipufogót is tehetek rá? itt a link: [link] ez a kipufogó jó vagy gagyi? HA raknék fel egy ilyet mi változna? teljesítmény,fogyassztás?

azért szeretnék rakni ilyet mert megtedszett nekem ez.



#Simson #kipoufogó
2015. aug. 11. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Rárakni rá lehet, de valószínűleg hangos lesz. Az igazi rezonátoros kipufogót rendesen az adott blokkra kell méretezni. Ezek az általános rezonátoros dobok igazából nem jók semmire. Rosszabbul nem fog menni vele a motor, de valószínűleg hobban sem. De mivel itt nincs fojtás a dobban, csak a végdobban (amit rend szerint túl kicsire csinálnak és túl keményre tömnek), így a hangja erősebb és keményebb (emiatt kellemetlenebb) lehet a gépnek. És előfordulhat, hogy többet eszik (kevés fojtás miatt túl jó lesz az öblítés és kifújja a keverék egy részét). A gyári dob olyan szempontból jó konstrukció, hogy nem fordulat specifikus, nem fojt a teljesítményen túl sokat, és elfogadható a hangja is. De vehetsz akár 125-ös ETZ kipufogót is a Simsonra. A dob egy kicsit nagyobb, a hangja öblösödik picit. Ha akarsz, tehetsz bele tömést, mert a végcsőben van rá hely.
2015. aug. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ugyan annyira gagyi mint a simson maga, de mondjuk nevetségesebb ez a rezó mint a gyári krómozott. Azzal legalább viszonylag normálian néz ki, de mikor ez a gagyi rezót meghhalja az ember, mindig elmosolyodik hogy a hülye azt hiszi vagány az NDK-s kereplővel
2015. aug. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
max a fejed gagyi!
2015. aug. 13. 19:17
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerinted az a kipufogó nem gagyi? Miért akarod vele a motort még nevetségesebbé tenni?
2015. aug. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
csak kérdeztem amugy megvettem az a dob+vég+ könyök+holllander 10000ft volt jobb lett a hangja és jobban ugrik az egész motor
2015. aug. 13. 21:39
 6/13 anonim ***** válasza:
amúgy ezt a fajta rezót úgy is árulja az egyik bolt hogy gagyi rezó xD
2015. aug. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
kedves 2. szar a simson tényleg?:D hogy lehet az hogy már lassan 5 ezer km-nél tartok és még mindig nem kellett hozzá nyúlnom?:D megszakítós gyújtással :D csak 1 gyertyát kellett cserélni :D akkor ez hogy lehet?:D ja érteni kell hozzájuk?:(
2015. aug. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nem a sport kipufogót vettem meg hanem a gyári simo kipufigót
2015. aug. 14. 07:16
 9/13 anonim ***** válasza:

5000 km olyan sok? Évekig pizzafutár voltam, volt olyan nap amikor 270- 300 km került a robogóba, de napi 170-180 km volt az átlag. A robogónak mennie kellet télen-nyáron, addig volt leállítva amig beszaladtam a pizzákért vagy addig se, mert a srác kint állt a rakodónál, berakta a pizzákat a dobozba, a címlistát felcsiptettem a kormányra (kormányon volt egy csiptető felszerelve, oda raktuk a címeket hogy hova kell vinni a pizzákat) és már mentem is. Imádtam robogózni Rómában meg azért Róma nem akkora város mint Budapest vagy egyébb vidéki kisváros, szóval voltak távok. Gyertyát ha jól emlékszem 50 000 km-ént cserélték a szervízbe benne meg 25 000 km-ént volt átnézve a robogó szintén szervízbe. Soha nem robbant le pedig a sokak szerint rossznak tartott Di-Tech rendszerű Aprilia-k voltak.


Nem mondom azt hogy szar a simson, de nem mai technológia és már rég elavúlt az egész, vidéken elrohangálni kis távokat jó, de városban ha rendesen meglennének tekerve mint a pizzás robogók voltak, sokat araszolnának vagy mennének szélárnyékban, egész nap ketyegnének és alíg lennének leállítva (12 órás műszakban 10-11 órát mentek a robogók), fél nap alatt kilennének végezve.

2015. aug. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
utolsó, az kimaradt hogy aki valóban ért hozzá és öszerakja normálisan, valamint nem hülyegyerek és nem nyelezi, hanem normálisan közlekedik vele, nekik tényleg jó állapotban. De a simsonosok 99%-ha versenyzőnek képzeli magát és csak zörögnek a simsonnal.
2015. aug. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!