Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért álmodunk? Maga az álom...

Miért álmodunk? Maga az álom hogyan "keletkezik"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Engem most nem az érdekel hogy mit álmodunk hanem hogy maga az álom mi miatt van.

Köszi előre



2015. aug. 15. 03:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Sokan azt mondják, hogy az agyunk a nap közben összeszedett emlékeket és információkat raktározza és szortírozza ilyenkor,de A valós kiváltó ok a dimetiltriptamin.


Ezt az anyagot képesek mesterségesen is előállítani, ha ezt valaki használja, nagyon durva hallucinációkat okoz!


De miért álmodunk? Darwin Elmléletét alapul véve egy bizonyos elmélet szerint az álmok egy amolyan tréningként funkcionálnak, egyfajta gyakorlat ami az életért folytatott harchoz segít hozzá minket. Eszerint az ősember még arról álmodott, hogy hogyan fogja leölni a mamutot.



Ezt még annó egy biológia előadásra gyűjtöttem, rengeteg érdekes dolgot is találtam :)

Remélem ez segít!

2015. aug. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :D segített
2015. aug. 15. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!