Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek létezhet munkahely...

Szerintetek létezhet munkahelyeken a Stockholm-Szindróma?

Figyelt kérdés
Az arrogáns,megfélemlítő főnökökre gondolok,akik nagyon komoly stresszt tudnak okozni,viszont ha nagy ritkán jókedvük van,1-2 jószóval próbálják feledtetni.
2015. aug. 15. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem értem, ennek mi köze a Stockholm-szindrómához.

Ha a munkatársak valamiért mégis olvadoznának az arrogáns, megfélemlítő főnök jelenlétében, akkor még mondhatnánk, hogy ebben a helyzetben is megjelenhet ez a jelenség. Ha valaki arrogáns bunkó, aztán néha 1-2 jópofizással próbálja kompenzálni, azt inkább segggfejnek hívják.

2015. aug. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden létezhet, a munkahelyi pszichológia kapcsán is rengeteg paradox pszichológiai jelenséget írtak már le. Ilyen például, hogy a magas jutalom/prémium kevésbé motivál, mint az éppen elég. Még meglepőbb volt az a kutatás, ami azt találta, hogy ügyvédek sokkal szívesebben dolgoznak szívességből ingyen, mint szívességből félpénzért.


Azt mondanám, hogy aki dolgozik, az azért dolgozik, hogy pénzt keressen. Tehát nincs különösebb oka, hogy érzelmileg szorosan kötődjön a munkahelyéhez. Nem véletlen, hogy még jól kereső, nem túlterhelt dolgozóktól sem sok jót hallasz sem a főnökről, sem a munkáról, amit végeznek. Nem szeretni járnak oda, hanem pénzért.

2015. aug. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam amikor megkérdeztem,hogy vajon miért lehet,hogy a dolgozók sokszor maguk ajánlanak fel olyan dolgokat maguktól,ami eleve szívás,annyira egyetértenek a terrorizálóval.A Stockholm-szindróma egyértelműen ilyen.Esetleg sima seggnyalás?
2015. aug. 16. 17:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább csak meghunyászkodás és bevágódni akarás. Egy olyan főnöknél, aki nincs különösebb tekintettel a dolgozó érdekeire, az szemrebbenés nélkül tesz keresztbe bármelyiknek, így célszerű nála hasznosnak és szorgalmasnak tűnni. A Stockholm-szindróma pszichológiai sajátossága (és lényegi momentuma), hogy az "elnyomott" fél érzelmileg kötődik az őt elnyomó, domináns, akaratát fölötte érvényesíteni tudó félhez. Amég nem örömmel, szívszeretetből robotolsz az arrogáns főnöködnek, hogy személyedben és ne munkahelyi teljesítményedben nyűgözd le, addig nem hiszem, hogy a fent nevezett szindróma jelentkezne.
2015. aug. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!