Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A patronos vagy vákumszívós...

A patronos vagy vákumszívós töltőtollak a jobbak?

Figyelt kérdés
Úgy értem: melyik ír szebben, melyiket könnyebb kezelni, melyik az olcsóbb?

#tinta #toll #töltőtoll #íróeszközök
2015. aug. 16. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs különbség. A toll és a tinta a lényeg. Osztálytársam vákuumosat,használ, én patronosat. Az ő tintája szebb, én Németországban vettem 100db patront, és addig neö használok más tintát, míg ez el nem fogy. Egyébként az én tollam jobb, így az anyém fog szebbem. Sajnos nem tudom milyen az enyém, de EF volt, csak leejtettem, és most már csak F-es lett. (Nem tökéletes az elhajlott hegy visszahajlítása. ) Neki egy M-es Parkere van. Kinézetre is az enyém a jobb: kis, de az az igazi töltőtollas iridium hegy, és csak fém az egész toll. Az övé műanyag és nem túl szép.
2015. aug. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Rosszul tetted fel a kérdést. A tollaknak ez a két típusa nincs elkülönítve, a patronos tollakhoz lehet venni konvertert, amivel ugyanúgy használhatsz üveges tintákat. És ezzel válaszoltam is: ettől teljesen független a dolog, ugyanaz a toll nyilván ugyanolyan írásélményt biztosít egy konverterrel benne, mint egy patronnal, már ha a tinta ugyanaz.


A kérdés, amit te fel akartál tenni, az, hogy az üveges tinták milyen szemponotból jobbak a patronoknál. A válasz rá pedig, hogy így nem csak a saját tollad márkájának megfelelő tintát használhatsz, hanem bármilyen másmilyet is, viszont a toll újratöltése minimálisan bonyolultabb.

2015. aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!