Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen rajzeszközök kellenek...

Milyen rajzeszközök kellenek egy kiadható manga megalkotásához és hol lehet beszerezni őket?

Figyelt kérdés

2015. aug. 22. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbbet manapság már digitálisan rajzolják (tévedhetek) ha meg nem akkor színes oldalakhoz (ha tervezel) copic markert ajánlanék, gyönyörű erőteljes színű dolgokat lehet vele alkotni. Megvenni szerintem művészellátókban, online, esetleg néhány papír írószer boltban lehet.
2015. aug. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon sok mangaka már digitálisan rajzol, de legalábbis a raszterezést úgy csinálják. Színes oldalakhoz én is a copicokat tudom ajánlani, bár nem olcsóak. Magához a mangarajzoláshoz rengeteg spéci eszköz van, amit a profik is használnak (G-pen, vonalzók, hibajavító, tinta, raszterfólia, de még külön papír is van erre), de ezeket csak interneten lehet rendelni külföldről és még drágábban mérik, mint a copicokat. Úgyhogy ha mangát akarsz rajzolni és nem most szakadt rád a bank, inkább keress olcsóbb megoldást, például egy egyszerű, papírboltban is kapható tűfilccel és alkoholos filccel, vagy egy nem kifejezetten mangarajzolásra való, de arra is tökéletesen alkalmas tussal is lehet mangát rajzolni :)
2015. aug. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 5. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!