Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? Volt valakinek...

Mi lehet ez? Volt valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Sziasztok, néha elő jön ilyen rosszullét. Szédüléshez, enyhe zsibbadáshoz és halál félelemhez tudnám hasonlítani. Voltam vele, orvosnál azt mondta a kólától és a melegtől volt. Azóta nem nagyon iszok ilyet, de akkor is elő jön. Tegnap is ittunk egy kevés pálinkát 3-4 pohárnál jött elő barátnőm az ölembe ült. Mondtam neki, álljon fel mert kezdtem sz*rul lenni, kicsit éreztem hogy száradok is a szívem a nyakamba dobogott. Gyorsan ittam rá vizet, utána egyből jobban lettem. Nagyából 10mp-ig tartott az egész. Régebben fogyasztottam kábítószert 2éven keresztül, egyszer rosszul lettem, azóta vannak ezek a dolgok. Már lassan egy éve tiszta vagyok. Ilyenkor mindig azt érzem hogy most fogok meghalni. Lehetséges a kábítószertől való rosszullét, kiváltott bennem ilyet. 1 hónapja kb a munkahelyen lettem, rosszul el is jöttem haza. Egész úton azon paráztam csak most ne jöjjön elő. Általában rosszullét után , kicsit kábának érzem magamat, melegben is fázok ilyenkor.

2015. aug. 23. 11:16
 1/1 cli_hlt ***** válasza:

Szia! Ezek szorongásos epizódok (~pánikrohamok).


Ezek lényege, hogy ideges leszel, és ennek a testi tüneteit értelmezed félre, amitől még idegesebb leszel, mert azt hiszed, valami bajod van, még rosszabbul leszel, stb.


Bizonyos kábítószerek és gyógyszerek kiválthatnak ilyeneket a hatásuk, vagy az elvonásuk alatt. Stimulánsok (így a koffein is), pszichedelikumok, kannabinoidok jellemzően okozhatnak szorongást, de gyakorlatilag bármi, ami megváltoztatja a testérzeted, így akár depresszánsok, vagy disszociatív szerek is.


Ha nagyon zavar a dolog, tehát gyakran előjön, vagy sokáig tart, fordulj orvoshoz. Terápiával és/vagy gyógyszerrel ez nagyon jól kezelhető.

2015. aug. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!