Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan juthatok a legkönnyebbe...

Hogyan juthatok a legkönnyebben (legálisan) fegyverhez?

Figyelt kérdés
Csak puskák érdekelnek maroklőfegyver nem, ezért gondoltam a vadászvizsgára. Ha megvan a vizsga milyen költségek és kötelezettségek vannak még hogy puskát vehessek és max. lőtéren lőhessek? (vadászat is érdekel de először nem szeretnék vele foglalkozni)

2015. aug. 23. 12:14
 1/1 FöldváriAttila ***** válasza:
100%

Ha a lőtér érdekel, akkor sportlövőként is tarthatsz otthon fegyvert, de ahhoz egyesületi tagnak is kell lenned, ami jóval több időt igényel és - ha kötetlenül akarsz lőtérre kijárni - hosszú távon többe is kerül, mert kötelezettségekkel jár. Tehát valóban jobbnak tűnik számodra a vadászvizsga.


A vadászvizsgához 2014 januárja óta kötelezően el kell végezni egy tanfolyamot valamelyik regisztrált szervezőnél, erről bővebben itt találsz információt: [link] A tanfolyamok ára nagyjából 130 és 200 ezer forint között mozog, leginkább attól függ, hogy benne van-e a lőtéri gyakorlás ára. Összességében kb. 200-ból megvan a tanfolyam elvégzése. A vadászvizsga díja 20 000 Ft (bukás esetén újra ugyanennyi). Ezután ki kell váltanod a vadászjegyet (15 000 forint) és vásárolhatsz fegyvert.


A fegyvermegszerzés igényléséhez szükség van egy orvosi és egy pszichológiai alkalmasságira (a kettő együtt kb. 14 000 Ft), aztán néhány ezer forint a rendőrségi eljárás (illeték, büntetlen előélet ellenőrzése stb.). Ez az első fegyvernél ilyen macerás, utána csak el kell menni beíratni a fegyvertartásiba minden új puskát. Feltétel még a megfelelő tárolóhely. A legegyszerűbb, ha veszel kb. 40-50 000 forintért egy fegyvertároló lemezszekrényt, és odafúrod a falhoz meg a padlóhoz.


Ha már megvan a puska, csak ki kell váltani minden évben a vadászjegyet, és akkor veszed elő, amikor akarod. Tehát hogy megszerezd, az bő 300 000 Ft + a puska (puskák) ára, aztán viszont a tartás csak évi 15 000. Ennél egyszerűbb (és talán olcsóbb) módja nem nagyon lehet.


A vadásztanfolyamszervezők országos listája itt érhető el a felügyelő hatóság, a NÉBIH honlapján: [link]


És kicsit hazabeszélek: vadásztanfolyam szeptember 4-én is indul Budapesten: [link] Ezt én vezetem.

2015. aug. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!