Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdvözlök mindenkit. Lehetek...

Üdvözlök mindenkit. Lehetek számlaképes fotós bármilyen jellegű végzettség nélkül?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: van egy főállásom, talán ez egy nagyon fontos információ. Nem olyan régóta foglalkozom fotózással, jelenleg persze csak gyakorlás miatt, és természetesen ingyen. Viszont szeretnék ebből egy kis kereset kiegészítést kialakítani, természetesen mindezt törvényes, jogszabályba nem ütköző módon. A gond az, hogy ezidáig akármerre kutattam, mindig akadályokba ütköztem. Elvileg bármilyen fényképészeti tevékenység OKJ-s végzettséghez van kötve. De sajnos OKJ-s tanfolyamot sem időm, sem pénzem, sem lehetőségem nincs elvégezni. Több helyen olvastam, hogy csak a papírral (tudom, hogy ez a legfontosabb, de akkor is...) lettek gazdagabbak, tudással egyáltalán nem. Egy ilyen tanfolyam 2 év!!! Kérdésem az lenne, hogy nincs-e ötletetek, hogy esetleg milyen olyan rokon szakma és/vagy tevékenységi kör van ma 2015-ben Magyarországon, amit felvéve adószámos magányszemélyként (mivel nem rendszeresen, hanem alkalmanként foglalkoznék vele) számlát állíthatok ki a fotózásról. Gondoltam már valamilyen művészeti tevékenységre, vagy szellemi termék értékesítésére, vagy talán arra, hogy nem a fényképészeti szolgáltatást "árulom", hanem az elkészült képről állítok ki számlát, tehát egy kézzel fogható (jogvédelem alatt álló) terméket értékesítek. Csak ezek esetében egyikre sem találtam TEÁOR számot. Tudna valaki ötletet adni? Mert én kifogytam. Elnézést a hosszú monológért. Előre is köszönöm a válaszokat.
2015. aug. 25. 16:14
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!