Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdekelne, hogy ha változik a...

Eszenyi Csaba kérdése:

Érdekelne, hogy ha változik a lakcímem maradhatok-e a régi háziorvosomnál? Pl. Ha Gyálról elköltözök a XVIII. ker-be akkor maradhatok-e a Gyáli háziorvosnál vagy át kell jelentkeznem egy másikhoz?

Figyelt kérdés
2015. aug. 31. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha az új lakcímeden be leszel jelentve, akkor hivatalosan oda kell átjelentkezned a helyi orvoshoz. De orvosa is válogatja, pl. nekem most debreceni a hivatalos lakcímem, de mégis egy kisvárosi orvoshoz járok, ahol régen laktam. El tudott továbbra is vállalni, mert nincs sok beteg. De el tudom képzelni, hogy Pesten ezt szigorúbban veszik..
2015. aug. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kell átjelentkezni. Szabad orvosválasztás van a körzetiknél. Nyugodtan maradhatsz nála, max. kényelmetlenebb esetenként, ha betegen kell ide-oda bumlizni az orvos és a lakásod között.

A bejelentett lakcím a majdani, esetleges kórházi ellátásnál jelent eltérést, mivel a gyáli lakosok máshova tartoznak valszeg, mint a 18. kerületiek.

2015. aug. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!