Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik programmal lehet 16:9...

Melyik programmal lehet 16:9 felbontású széthúzott képarányt visszakonvertálni 4:3 felbontású szabványos képarányra?

Figyelt kérdés
Korábban sokan azt állították nem lehetséges, de igen, mert láttam ilyent valaki széthúzottban osztotta meg egy videómegosztón, és később az ő felvétele került fel egy letöltő oldalra, a felvétel ugyan az maradt, de ott már szabványos képarányban került fel.

2015. szept. 4. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Konvertálni nem lehet, csak croppolni, azaz a 16:9 arányon belül egy 4:3 arányú képrészletet körbevágsz, és a felesleget eldobod.

Torzulásmentesen vagy részek törlése nélkül nem lehet minden részletet megtartani, az aránykülönbségek miatt.

Mindkettő szabványos marad, ez a magyarázatrészlet értelmetlen.


XnView-ban van ilyen például meg tudsz adni adott arányú kijelölőkeretet, és addig húzod amíg akarod (az arányhatárokat betartva).

2015. szept. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ha neked két magyarázatlan értelmetlen, annyit elmondok, hogy teljes képernyő kitöltésben lett letöltve valami, 16:9 széthúzott teljesben, és ugyan az a feltöltés felkerült egy oldalra,a 4:3 bal és jobb oldalt fekete csíkkal, de a megmaradt részen teljes nem széthúzott képpel. Sőt már úgy is jártam, hogy széthúzottan, akartam hagyni, de visszaöltve a megosztóról a gépre, már nem széthúzott teljes képernyős lett. De azt nem tudom, hogy történt. Tehát ha nem is konvertálás, de valami változtatással igen is van, legalább is kell legyen lehetőség rá.
2015. szept. 5. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!