Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha kiskorúként szeretnék...

Ha kiskorúként szeretnék nevet változtatni akkor hova kell fordulni?

Figyelt kérdés

Ha lehet teljesen bugyután írjátok le ☺

Ha lehet mindent irjatok le😊



2015. szept. 7. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérvényt kell írni az anyakönyvi hivatalnak, egy űrlapot kell kitölteni, amit ők adnak. Meg is kell indokolnod az okot, de igazából lényegtelen. Ezután kb. 3 hónap, mire elbírálják a kérelmed. A névváltoztatás költsége 10 000 Ft plusz a személyes irataid lecserélése.

Kiskorúként a szüleid beleegyezése szükséges a névváltoztatáshoz.

2015. szept. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így van,mert kiskorúként ingyenes, az anyakönyvvezető módosítja a szülő kérelmére. Szüleiddel bemész a lakóhelyeden az anyakönyvvezetőhöz,kitöltitek a papírt, és kiállítja az új anyakönyvi kivonatodat 2000 Ft-os illetékbélyeg ellenében. Az előző válaszoló a NAGYKORÚAKRA vonatkozó szabályokat írta le, ami helyes. Neked ingyenes a változtatás. Milyen nevet szeretnél,ha nem titok?
2015. szept. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok, és én 17 évesen változtattam meg a nevem (3 éve), és nem volt ingyenes, hanem ki kellett fizetni azt a 10 ezer forintot.
2015. szept. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az unokahúgom 16 volt tavaly és neki ingyen volt. Csak a 2000 Ft-ot kellett fizetni! Akkor lehet lakóhelytől függ...
2015. szept. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!