Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lefűrészelhetem az engedéllyel...

Lefűrészelhetem az engedéllyel tartott sörétes puskám csövét?

Figyelt kérdés

Nem szeretném vadászatra használni, nem szeretném a későbbiek során eladni és nem vinném ki a házamból.

Pusztán ön-, otthonvédelmi célra tartanám, a tárolási szabályok betartásával.



2015. szept. 14. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:

CSAK,ha a fegyver csövének teljes hossza nem lesz rövidebb 30 cm-nél! Mellesleg ha a cső sorszámozott azaz fődarab,akkor jogilag inkább fegyvermester csinálja.



Amúgy vadászként,hogyhogy ilyen hülye vagy a jogi részhez? Kamuzol vagy orvvadász vagy-e?

2015. szept. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem arra volt kihegyezve a kérdés, hogy vadászom-e!

Tudom, hogy nem lehet rövid fegyverrel vadászni és azt is, hogy a cső fődarab.

Nem is akarom vadászatra használni, mint írtam is.

A kérdés arról szólna, ha nem szegem meg a vadászati törvényt (nem vadászom vele) nem viszem ki a telekről, nem értékesítem, nem kell/akarom vizsgáztatni, akkor birtokolhatok ilyet? Ha kijönnek ellenőrzésre (sose lehet tudni) elővehetnek? Vagy mivel "átalakítottam" egyből elővesznek, fegyverrel történő visszaélés miatt.

2015. szept. 14. 15:16
 3/6 A kérdező kommentje:

Off!

Az orvvadászatot elítélem, meg sem fordulna ilyesmi a fejemben.

2015. szept. 14. 15:17
 4/6 anonim válasza:

Az első jól mondta. Vadászként csak hosszú lőfegyvert tarthatsz.

Hosszú lőfegyver: A fegyver egésze minimum 60 cm. A fegyver csöve minimum 30 cm.


Tehát a puskád csöve a lefűrészelés után is maradjon minimum 30 cm hosszú! És ne te csináld, hanem fegyvermester.


Ha ezt a kettőt betartod, akkor szabad. Egyébként nem.

2015. okt. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nem akarsz sem így, sem úgy bajba kerülni, valami más, hatásosabb módszert kellene keresni, s olyant, ami bíróság előtt is jobban védhető.


A módszereden azért gondolkodom, mert az arányos védelem nem feltétel ma már, de az élet kioltása cél nem lehet, csak következmény. Tehát, ha támadnak, mindegy, teasütivel, baltával, viccmeséléssel védekezel, s esetleg a támadó belehal.

A puskacső lefűrészeléssel te előre eltervezed, hogy ha sükséges, akkor ölni fogsz.

2015. okt. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. okt. 16. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!