Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meg tudná nekem valaki pontosa...

Meg tudná nekem valaki pontosan határozni, hogy mit jelent a "légvárazás", mint pszihológiai kifejezés?

Figyelt kérdés

2015. szept. 24. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom a pontos meghatározást, de talán tudok segíteni.

Valami olyasmit jelenthet, hogy ingadozó a hangulata. Mint a légvár, azt is felfújják, magasra ér, mikor leengedik, összemegy a földig. Valószínűsítem, hogy innen ered ez a pszichológiában is.

(Ez csak egy tipp volt, mert még nem érkezett válasz, gondoltam tudok segíteni)

2015. szept. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Harmadéves hallgató vagyok, soha nem hallottam ezt a kifejezést így, hogy légvárazás. Az egyetlen dolog, ami eszembe jutott ezzel kapcsolatban, a következő "mondás", amit még az egyik tanárunk mesélt nekünk:

"„A neurotikus légvárakat épít, a pszichotikus pedig beköltözik ezekbe a légvárakba. A pszichiáter pedig beszedi a lakbért."

2015. szept. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Légvárazás, mint kifejezés nem létezik, pláne nem a pszichológiában.

"Légvárakat épít" viszont létező szólás, ami nagyjából azt jelenti h. valaki hamis, elérhetetlen, túl idealista elképzeléseket táplál magában vmivel kapcsolatban.

2015. szept. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából én is kíváncsi voltam, mert a múltkor hallottam először, egy filmben.
2015. szept. 25. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!