Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy neten talált fanartot megosztunk egy facebookos fanoldalon?

Figyelt kérdés

Van egy fanoldalunk facebookon egy animéről. Ha neten találunk róla egy szép fanartot és csak úgy feltesszük (természetesen nem állítjuk, hogy mi rajzoltuk volna), azzal mennyire sértjük a szerzői jogokat? Itt most tényleg random képekről van szó, nem pedig az alkotó hivatalos oldaláról/profiljáról leszedettről (ha olyan van, akkor elég az alkotó nevét odaírni?)

Én is nagy rajzos vagyok, és előfordult már, hogy láttam mások felrakták egy ilyen fanoldalra a rajzomat, de én inkább csak örültem nekik, hogy tetszik az embereknek annyira, hogy feltölték és csodálják :D

Bár tudom, nem sok esélye van, hogy egy külföldi alkotó pont rábukkanna a mi kis magyar oldalunkra, de akkor is...



2015. szept. 24. 17:21
 1/1 anonim ***** válasza:

A megosztások nem számítanak újra publikálásnak, hiszen az csak egy hivatkozás egy adott tartalomra.

Ha letöltitek a képeket, majd saját albumodba feltöltöd, abból lehet akkor is baj, ha odaírod a forrását, szerzőt.

2015. szept. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!