Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell kiejteni a Bugatti...

Hogyan kell kiejteni a Bugatti szót?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem mert már hallottam úgy hogy Bugátti de úgy is hogy Bugetti.

Légyszi csak olyanok írjanak akik tudják, és ne olyanok akik azt mondják hogy ők így hallották a haverjaiktól vagy hogy ők így szokták kiejteni.

A válaszokat előre is kösszi.



;)



2015. okt. 3. 13:47
 1/6 anonim válasza:
Bugátti
2015. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bagett.
2015. okt. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 2xSü ***** válasza:

A Bugatti olasz szó. Az olaszban az „a”-t nagyjából „á”-nak ejtik.


De hozzá kell tenni, hogy a különböző nemzetek egy-egy ilyen márkának esetleg eltérő kiejtését is használhatják. Pl. egy angol valószínű Bughátti-nak fogja ejteni. Egy magyartól teljesen jó, ha a-val ejti, Bugatti-nak.


(Ez kicsit olyan, hogy a VGA-t is itthon rendszerint végéa-nak mondják, és nem vídzsíéj-nek.)

2015. okt. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak mert az osztálytársam Bugettinek ejti én pedig Bugáttinak ejtem( nem egészen á-val hanem olyan á-s a-val)

Akkor most kinek van igaza?

2015. okt. 3. 21:42
 5/6 2xSü ***** válasza:

#4: Most gyakorlatilag feltetted ugyanazt a kérdést, amit az eredeti kérdésben is feltettél, és amire már válaszoltunk.


De akkor némi további alátámasztás:

[link]

[link]


Viszont:

https://www.youtube.com/watch?v=Kj0w_OyUjHQ (Itt kicsit angolosabban ejti, majdnem bügetti-nek hangzik.)

[link] (Itt is inkább bügetti.)


Amúgy a cég alapítója olasz, az ő nevét elvileg olaszul kellene ejteni, tehát bugáttinak. Viszont a cég rendelkezik francia gyökerekkel is, az sem helytelen, ha valaki franciásan ejti a nevét, Bügetti-nek. Tehát tulajdonképpen mindkettőtöknek igaza van, bár egy picivel a Bugátti kiejtés korrektebb.

2015. okt. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Brandon41 ***** válasza:
én Bugátti-nak ejtem.
2017. febr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!