Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » E-Buy-on véletlenül rendeltem...

E-Buy-on véletlenül rendeltem egy terméket, amit nem fizettem ki, mert nem is akartam megrendelni, csak a szállítási költségre voltam kíváncsi. Kötelezhetnek-e a kifizetésre?

Figyelt kérdés
2015. okt. 8. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem postázták a terméket, akkor nem tudnak mit tenni - legfeljebb lesz egy negatív értékelésed.
2015. okt. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:

írj az eladónak és mondd vissza a rendelést!

nem kell ahhoz megrendelni hogy megtudd a szállítási költséget.

de ha nem fizetted ki akkor hogy tudtad megrendelni?szerintem sehogy,még a kosárban van a termék nem?

2015. okt. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hát épp ez az.Elmondom,dióhéjban,mi történt.

Nagyon szerettem volna egy terméket,amit a Magyarországon elérhető webshopok nem forgalmaztak.Megnéztem az E-Buy-t

ahol volt ugyan ez a termék,de külföldről tudták csak beszerezni.Kíváncsi voltam,mégis mennyiért hoznák házhoz,de mivel az angol tudásom nem a legjobb,és a google fordító sem az igazi,így csak azt tudtam meg,hogy ingyenesen elküldik egy darabon hajón(free shipping)E-mail fiókomban várt rám egy levél,miszerint megrendeltem a terméket(szerencsére semmilyen fontos adatot nem adtam meg).Nem válaszoltam,arra gondoltam,hogy majdcsak elül a dolog.Visszaírni nem tudtam,mert nem tudtam pontosan kibogarászni a levelet,és úgy gondoltam,ezzel igazolnám,hogy tényleg megrendeltem a terméket,hiszen válaszoltam,a levélre.Nemsoká jött még egy e-mail,hogy utaljam át az összeget,mert megérkezett a termék.Erre a levélre sem válaszoltam,jött még egy,felszólító módban,amiből azt szűrtem ki,hogy mivel nem fizettem ki a terméket,ezért tartozásom van belük szemben.Ez volt az utolsó levél,és megvallom őszintén,ekkorra már tele volt a gatyám,mert bár nem valami milliós terméket rendeltem meg,de ki tudja,miféle kamatot,büntetést számláznak e még rá.Ezután már csak hírlevelet kaptam tőlük,ezeket meg sem nyitottam,kitöröltem őket.

Nagyjából ennyi.

Ez kb egy hónapja történt,és bár nem keresett fel a rendőrség, nem kaptam semmiféle levelet,de mégis bennem van a félsz,mert hátha.

2015. okt. 8. 16:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


"Ez kb egy hónapja történt,és bár nem keresett fel a rendőrség, nem kaptam semmiféle levelet,de mégis bennem van a félsz,mert hátha." - Ne görcsölj!

Jogilag nem követtél el semmit, és biztos, hogy egy külföldi országból nem fognak eljárást indítani ellene ezért. Te nem fizettél, ők nem küldték az árut - senkit nem ért kár. A magyar jog egyébként is 14 napot biztosít a netes vásárlásnál az elállásra.

Ez az eladó rizikója, ha nem olyasmit árul, ami raktáron van neki. De nem fog belerokkanni, majd eladja másnak.

A tanulság, hogy a jövőben egy angolul tudó segítségével kattintgass!

2015. okt. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hát igen,keserű lecke de egy életre megtanultam.Köszönöm válaszod,most végre sikerült ez irányban megnyugodnom.

Mondjuk,az e-buy-t azóta se látogattam(-:

2015. okt. 8. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!