Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pécsiek! A feleslegessé vált,...

Pécsiek! A feleslegessé vált, régi dolgaitokat hova viszitek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, jövőre remélhetőleg Budapestre megyek egyetemre és mivel itthon nincs túl sok hely, kiszanáltam a dolgaimat. Maradt egy csomó felesleges tankönyv, táskák, játékok, ruhák. Nem tudtok valamilyen megbízható szervezetet, ami eljuttatná ezeket a rászorulóknak? Jobb minőségű dolgokról van szó, a használhatatlanokat már kidobtam. Gyermekotthonra gondoltam vagy vöröskeresztre, máltai szeretet szolgálatra, de nem találok az interneten róluk gyakorlatilag semmit.. Aki már ajándékozta el a holmijait az hogy tette, segítenétek?

2015. okt. 11. 11:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális a kérdés: [link]


A tankönyveknek és gyerekkönyveknek iskolák és óvodák is szoktak örülni.

A környékbeli védőnővel is beszélhetsz, általában tudják, hogy mely családokban van szükség ilyen dolgokra és segít eljuttatni őket.


Igaz nem pécsi vagyok, de mi is ezeket a módszereket használjuk. Ismerősöknek adtunk játékokat, de még így is sok maradt azok mentek a máltaihoz a már nem használt ruhákkal, ágyneműkkel és egyebekkel együtt.

A könyveket a közeli általános iskolába adtuk le, a régebbi tankönyveket is használták még. A középiskolában pedig külön örültek, nálunk kérték is a végzősöket, hogy aki teheti adja le bizonyos könyveit így a későbbiekben akár egy teljes évfolyamnak megoldható lesz az ingyenes tankönyvhöz jutás.


De most jönnek az ünnepek. A cipősdoboz akcióban is részt vehetsz és készíthetsz csomagot egy-egy szegény gyereknek. [link]

2015. dec. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!