Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a külömbség a sima kereszté...

Mi a külömbség a sima keresztény és a zsidókereszténység között?

Figyelt kérdés
Mi a külömbség a sima keresztény és a zsidókereszténység között? Mert elméletileg a zsidó keresztények a sima keresztényeket is pogányoknak nevezték mert nem zsidókeresztények

2015. okt. 14. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:

az 1. pongyola, a 2. nem létező kifejezés.

vagy zsidó vallású, vagy keresztény.

Aki hiszi, hogy Jézus Krisztus, az inkarnálódott Logosz, teljesen ember és teljesen Isten az keresztény.

aki nem, az nem keresztény- lehet ateista, zsidó vallású, vagy hindu, muszlim, buddhista stb.- mindegy.

A génekhez ennek semmi, de semmi köze. Mindegy, hogy genetikailag milyen számrazású.

2015. okt. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

A kereszténység ősi magyar vallás, ahol a kereszt az egymásba fonódást mint az anya, atya, fiú hármas családi kapcsolatot jelképezte. Valahol van róla kép, de nem tudom hol láttam. Tehát nem a halálhoz kötődik, hanem az összetartozáshoz, de más módon is ábrázolták az őseink az összetartozást.

A zsidó kereszténység lerombolta ezt a vallási módot és a halálhoz kapcsolta, a gonoszsághoz, a rosszhoz, keresztre feszítés, a kereszt vetése, hogy keresztet vehetek rá, van a mondás is. De a zsidók annak ellenére, hogy meghamisítva megváltó képét kreálták az új kereszténység felé, ők sosem követték ezt, nem fogadták el sosem Jézust megváltónak,és a Tórát és a Judeaizmus.

2015. okt. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
*és a Tórát és a Judeaizmust követik, no meg mást, ami materiális, az elit réteg a pénz, külsőség istenét követi, ezért élünk ebbe a fogyasztói, materiális világba..
2015. okt. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2. válaszadó én is láttam már olyan fényképet és róla dokumentum filmet és ezért tetem fel ezt a kérdést.
2016. máj. 4. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!