Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor találták ki pikachut?

Mikor találták ki pikachut?

Figyelt kérdés
Szóval: mikor van Pikachu szülinapja?

2015. okt. 17. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt senki sem fogja megmodnani. A súlyát igen, a magasságát igen, de erre nincs adat. Japánban 1997. április 1-jén adták le a Pokémon 1. évad 1. részét. De ugye nyilvánvaló, hogy jóval előtte találták ki pikachut.
2015. okt. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom, csakhogy biztos vagyok benne, hogy nem is egy oldalon olvastam már, talán valmikor tavasszal... és most nem hagy nyugodni :(
2015. okt. 17. 15:23
 3/5 anonim válasza:

Valamikor a 90-es évek első felében! Ennél konkrétabb választ nem találsz a neten, az első Pokemon játékokat közel hat évig fejlesztgette a Game Freak, míg 1996-ban február 27-én megjelenhetett a Game Boy konzolra. A cég kis mérete és a Nintendo hezitálása miatt -konkrétan nem gondolták, hogy ez a játék bárkit érdekelni fog-, többen el is hagyták a céget, szimplán azért mert nem volt pénz a fizetésükre!

Első körben háromszáz pokemon készült el, ebből válogattak ki végül 151-et, amik bekerültek az elsőgenerációs játékokba (Red and Green ill. Japánon kívül Red and Blue), köztük volt Pikachu is, érdekesség, hogy Pikachu-t nem a "pokemon főtervező" Ken Szugimori rajzolta, hanem Atszuko Nishida, aki amúgy elég kevés pokemont tervezett, ami a játékokban is megjelent.

Most az, hogy ő mikor adta le az első rajzot Pikachu-ról a többi Game Freak-esnek, nos nem maradt fenn.

Pikachut nem szánták eredetileg kabala pokemonnak, az anime csinált belőle azt! Eredetileg a három Kanto starter: Charmander, Bulbasaur és Squirtl -és evolúcióik- voltak az emblematikus pokemonok. Aztán jött az anime, és, hogy Ash ne valamelk játékban is választható startert válassza, hanem egy "semlegeset" így döntötte, egy nem túl fiús, nem túl lányos kis termetű Pokemon Pikachu mellett.

Ahogy mondani szokták, a többi már történelem.

2015. okt. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt lehet tudni, hogy az első Pokémon játékot 1996. február 26.-án adták ki.
2015. okt. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm
2015. okt. 18. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!