Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gitar szolo fejleszteset...

Apukam kérdése:

Gitar szolo fejleszteset milyen modszerrel lehet elerni?

Figyelt kérdés
Meg mindig ott tartok h nem akar beindulni. A c dur skalat kivurol fujom a pentaton is megy es ugy szeretnem ha ezen keves tudasom keretein bellul nem csak skala dallamokat jatszanek hanem szep dallamokat amiket mielott lejatszom mar tudjam h szep lesz. Szoval minden ugyes gitaros otletet tapasztalatat varom segitsen abban h mit tegyek meg h vegre szepen improvizalva valtozatosan tudjak szolozni. (A gyorsasag masodlagos)

2015. okt. 17. 22:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Akarva mindig szögletes lesz. Élvezettel érdemes, és a hibákkal ne törődj! Nem hátrány, ha kedélyes fütyörészéssel akaratlanul is gyúrsz a valósidejű zenei fantáziádra, mert onnantól kezdve tényleg skálázás kérdése.


Természetesen nem baj, ha a hangszernek megfelelő stílusod kezd kialakulni, sőt. A gitár esetében eddig nagy előnynek bizonyult. Legalábbis hirtelen összevetve a gitáron szocializálódott zeneszerzőink műveit mondjuk a billentyűsökével, eléggé egyértelmű. Kisebb frázisokat érdemes precíz lassúból könnyed (és precíz) "túl gyorsba" fokozva gyakorolni (ha nem precíz, akkor lejjebb a metronómot). Kellemes kis lickekből, amik precízek és üzembiztosak, nagyon szépeket lehet építeni egy-egy egyébként uncsi dallamra is. Főleg ha a dallam már annyira jó, hogy kevesebb pici adalékot igényel, hogy tökéletes legyen.

2015. okt. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gitár nyakkal szoros ismeettségben vagy, akkor csak fantázia kérdése a szólózás. Senkinek nem születik a fejébe 100 lick. Kell nézni, tanulgatni őket, ahogy mások játszák, aztán majd kialakul a stílusod, s te is fogsz tudni kitalálni.
2015. okt. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első jót mondott a fütyörészéssel. Érdemes dúdolni, énekelni valamit, és aztán lejátszani ugyanazt gitáron. Vagy már létező dalok énekszólamát pengesd el, ez is segít tágítani a zenei világodat, kilépni a skálázás keretei közül.
2015. okt. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen a futyolgetes jatek kozben jol hangzik probalgattam is.nem ertem mi az h a sajat stilusom?nekem a szolozas az szolozas (ha nem tul jellegzetes)aztan az mar beepitheto akarhova vagy nem?a gitarnyakkal valo kapcsolat azt jelenti h tudom melyik hang mi?pl.az h baaang egy G hang aztan meg h a biiing egy C es igy tovabb?es tudom hol helyezkednek el?mert ha ez akkor nehez lesz... nincs erre valami keplet?
2015. okt. 19. 17:14
 5/12 A kérdező kommentje:
Lemaradt valami.a dalok lepotyogesehez nagyon kellene erteni a hangkozok felismeresehez.ez hogyan fejlesztheto?
2015. okt. 19. 17:18
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ha már sikerül egy hangról megmondani a nevét, az nagy segítség. A saját stílus azt jelenti, hogy mondjuk egy akkordmenetre milyen hangulatú, sebességű szólót játszol. Van-e benne csúszkálás, vibrátó, legato játék, vagy inkább kipengetsz minden hangot, teszel-e bele kromatikus átmenetet, esetleg direkt disszonáns, oda nem illő témákat... Érdemes a G3 turnévideókat megnézni, ahol Petrucci/Satriani/Vai jammelnek egy-egy dalban, ott is nyomon követhetők az eltérő stílusjegyek. De pl. az egyik kedvencem Kispál András, aki nem játszik technikásan, de nagyon sajátos, egyedi dallamvilága van.
2015. okt. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam annak idején, hogy az összes népzenét amit ismerek megtanultam gitáron is szólózni. Annak ellenére, hogy népzenében nem használom a gitárt. De megtanultam ebből hallás után lejátszani a dallamokat. A gitár nayk ismeretét úgy értem, hogy ha a fejedben eléjön egy dallam, le tudod azt régtén játszani a gitáron. Nyilván a technikai tudásodnak megfelelően, de le tudod játszani. Nem kel keresgéljed a hangokat.
2015. okt. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Probalok en is dalokat lejatszani meg behangolni a gitart ami egyszer tok jol sikerul maskor meg rengeteget kinlodok. Nem ertem mi a kulonbseg van ugy h veletlen sikerul pont mindent eltalalni vagy nemely dalt egyszerubb lepotyogni vagy kezd a hallasom raalni a felismeresekre...?
2015. okt. 22. 14:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindkettő, az egyszerűbb dallamot könnyebben megtalálod elsőre, és persze a füled meg a kezed is fejlődik a gyakorlás közben.
2015. okt. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Apropo, az ujrend fontos?
2015. okt. 29. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!