Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az alkohol szagátol belehet...

Az alkohol szagátol belehet rugni? Vagyis mondjuk ha egy pálinkás hordó fölé hajolok.

Figyelt kérdés

Ilyenkor ugye kicsitt meglehet szédülni, de más bajod is tud lenni?

Még soha nem ittam alkoholt igy részeg sem volt, viszont van egy borospincénk és néhány hordó pálinka is, néha én szoktam kimerni belőlle a pálinkát és volt már hogy picitt megszédültem a szagátol! :)


2015. okt. 18. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:

A szagától nem, de a gőzétől igen (ahogy párolog)


Lehetséges, de sokáig kell szívni és töményen.


Azért szédülsz meg tőle, mert egyrészt nem szoktad meg az alkoholt (se az erős szagát), másrészt pedig tényleg erős szaga van, az erős szagok gyakran megszédítik az mebert!

2015. okt. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szagától nem, semmilyen szagtól/illattól nem lehet berúgni.


Azonban ha a hordó fölé hajolsz, nem csak a szagával találkozol, hanem - mivel az alkohol meglehetősen illékony - konkrétan az alkohol gőzét is belélegzed. És mivel ez az orrnyálkahártyán keresztül képes felszívódni (sokkal jobban, mint a gyomorból, bélből) ezért hamar elég mennyiség kerül a véredbe ahhoz, hogy megérezd a hatását.

2015. okt. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De ha csak egy rövid ideig lélegzem be akkor nem fogok berugni, ugye? :)
2015. okt. 18. 16:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem valóüszínű.


Ha denaturált szesszel mosol arcot (igen, akinek furán hangzik nézzen utána) rengeteget lélegzel be belőle de nem rúgsz be.


A míthbustersben le is tesztelték, hogy mennyi kéne belőle, hogy be is rúgj, szóval nem kell aggódnod, nem fogsz tőle berúgni!

2015. okt. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!