Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet leküzdeni egy erős...

Hogy lehet leküzdeni egy erős pánik betegséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nekem egyszer már volt egy nagyon komoly pánik betegségem, akkor kaptam amikor édes apám elhunyt.!

Napokig nem aludtam stb.. kávéztam energia italoztam és egyszer csak fel ment a vérnyomásom meg ilyedtem hogy meg halok, félelem tőrt rám.. így kezdődött.

Ezt egyszer valahogy le küzdőttem, de már nem nagyon emlékszem hogy hogyan.


Ami most van ez a lényeg.., volt egy 2 éves kapcsolatom, a volt párommal sűlve főve együtt voltunk talán már túlzásokba is estünk.., eg fajta háttér bíztonságot nyújtott nekem, és a pániknak nyoma veszett.., de szakitottunk már tőbb mint 1 éve és vissza zuhantam nagyon, egyedül nem megyek sehová, és ha nincs nálam vérnyomás csőkkentő, vagy nyugtató, meg egy ventolin amire "nincs" szükségem de "biztonság érztet nyujt" rosszúl leszek.! Valamilyen szinten csak azzal lépek ki az utcára akiben meg bízok, ha ki megyek egyből egy fajta félelem tőr rám hogy rosszúl leszek el uralkodik a pánik rajtam és valoban el szédülök, vagy ha egyedül vagyok sok ideig.., de ismétlem egyedül nem merek ki menni nagyon sehová a városban, a háztól maximum 20méterre :(


Aki tud tanácsot adni az kérem írjon.



#betegség #pánik #leküzdése.
2015. okt. 20. 03:48
 1/8 anonim válasza:
Hasonló problémám van de kevésbé súlyos úgyhogy nem biztos hogy sokat tudok segíteni úgyhogy megpróbálom.Nem tudom jársz-e terapeutához de ha nem akkor mindenképp menj el egyhez , nekem nagyon sokat segített.Úgy kiderülnek a mélyebb okai a betegségednek és sokkal könnyebb legyőzni hogyha tudod hogy valaki aki ért a dologhoz melletted van.
2015. okt. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyedül sehogy.
2015. okt. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Orvosi segítséggel.

Mostanában kísérleteznek mesterséges valósággal is.

2015. okt. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az órvosok szart sem segítettek.., csak nyugtatókat írtak..

Nagyon sok blogot olvastam erről már, és arra lennék kiváncsi aki hasonló kép van mint én ez mennyire segíthet.


Volt olyan hogy, "mindig kisebb célokat kell ki tűzni magunk elé, tőbbet kell társaságban lennünk, szorakozni ki kapcsolodni úgy mond mert ha el terelődik a figyelmünk akkor nem is gondolunk a pánikra".


Be vallom volt mikor követtem ezt a lét fórmát és igen használt is elég sokat, csak abba hagyytam..


Az agyturkász pedig csak úgyan azt mondaná amit el tudok mondani én is.., még pedig az hogy miután szakitottam a volt barátnőmmel úgy éreztem egyedűl vagyok senki sincs melletem, és fályt az hogy akiben a világon a legjobban meg bíztam átvert cserben hagyott..

Ezen túl nem mertem "merek" bízalmat fektetni senkibe sem.


De viszont vannak napjaim amikor elég erőt érzek magamban hogy el tudnák menni bárhová.. de aztán még sem megyek, talán a meg szokás hogy nem jártam "járok" el ithonról.



Kinek mi a véleménye.. orvosokat, gyogyszereket, mellőzve?

2015. okt. 20. 18:43
 5/8 A kérdező kommentje:

Találtam egy blogot miszerint agyban dől el a dolog.., ha meg teenétek hogy el olvassátok akkor és véleményt írtok nagyon sokban segítene.., és rá jöttem hogy az én esetem sokak-é hoz képest szinte piskota, mert ha rám tőr a pánik nekem elég le ülnőm ha va ott ismerős akkor a közelében lenni és el mulik



[link]

2015. okt. 20. 19:33
 6/8 anonim válasza:

Sziasztok!

Én is pánikbetegsegben szenvedek mar 2 eve, es altalaba akkor kovetkezik a roham, ha nincsenek rendben a dolgaim.

Pl. Osszeveszek parommal, ha munkahelyen sincs minden rendben

Regen soha sem voltam ilyen erzekeny, de most egyre nehezebben elem meg ezeket a "nehezsegeket".

Agyban dől el.... Mikor ezer gondolat cikazik a fejemben, az az utolso amire tudok gondolni, hogy jajjj stop, egeszseges vagy semmk baj sincs, DE VAN!

Van egy masik mod ahogy kijonnek a rohamok rajtam, az az agorafobia, rosszul vagyok nagyobb uzletekben, moziban stb.

Olyankor letudom kuzdeni, de mar elore felek, hogy megint bemegyek a boltba es menekulnom kell.

En azt mondom, ez a panikbetegseged elfog múlni, ha rendbe jon az eleted, ha lesz majd parkapcsolatod.

Nem szabad elzarkozni a vilagtol.

Nekem is nehez, de probalom lekuzdeni.

Talald meg a biztonsagot, es nem vagy egyedul!

2015. okt. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"csak nyugtatókat írtak."

Pszichológushoz menjél, ne pszichiáterhez.

2015. okt. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszt.., és sok igazság van benne amit írtál, a boltból való menekülés.. nagyobb helyek..és félelem pániktól.


Nos, igen, zaklatott vagyok sajnos nagyon.., meg van a stressz kellő léppen és ez mind kőzre játszik.

Megg próbálom helyre hozni az életem, és a gndoktól meg szabadulni előbb.


Ha esetleg valakinek van még véleménye, élménye amit meg osztana szívssen látnánk, segítsünk egymásnak tanácsokkal és hogy mennyire válltbe.


Illetve aki gyakoroltabb hogy milyen sór rendben érdemes bele kezdeni a dolgokba ?


Köszönöm.

2015. okt. 22. 03:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!