Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan viselkednél, ha kiderül...

Hogyan viselkednél, ha kiderülne egy kollégáról, hogy meleg? (aktuális élethelyzet, értelmiségi munkahely)

Figyelt kérdés

Például úgy, hogy 1-2szer kicsúszik a száján valami utalás, sokszor jön zavarba és valahogy rákérdeznek és megmondja, vagy: meglátod, amikor a barátjának/bnőjének szívecskéket küld a FB-n.


Máshogy viselkednél-e vele? Máshogy ahhoz képest, akiről ezt nem tudod?


Pl. mi az a viselkedés, ami a Te megítélésed, igazságérzeted szerint szerint még beleférne (lightos poénkodás, távollétében való célozgatás) és mi az ami NEM fér bele

(Gondolom egyiktek nem hülyeb*zizná le nyilvánosan ezért)


Inkább értelmiségi munkahelyre gondolok (mérnök, szoftverfejlesztő vagy nemzetközi üzleti terepen mozgó emberek).


köszi előre is:)



2015. okt. 21. 00:50
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Légy szíves írd hozzá Nemed, Korod, és hogy vidéken, kis/nagyvárosban, v. Budapesten élsz-e.
2015. okt. 21. 00:52
 2/18 anonim válasza:
45%

Rámásznék,mert én is meleg vagyok!

Hihihi

2015. okt. 21. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%
Ismerkedni próbálkoznék vele,mert én is meleg vagyok!
2015. okt. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

Nem értelmiségi munkahelyen dolgozok, de nálunk is van meleg kolléga. Nem vállaltan meleg, de látszik is rajta, meg egyszer-kétszer elszólta már magát. Ugyanúgy viselkedek vele, mint a többi kollégával. A többiek is, pedig ők is tudják róla, hogy meleg. A szemébe senki nem mondott még ezzel kapcsolatosan semmit. Amikor nincs ott, néha elröhögcsélnek a témán a többiek, hülye melegvicceket kreálnak róla meg ilyenek, de akkor sem mondanak konkrétan semmi rosszat róla.


27/N, egy megyeszékhelyről

2015. okt. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
66%
Miért kellene másképp viselkedned vele? Pláne beszolni vagy gunyolodni rajta? Egyaltalan nem vall értelmiségi emberekre hogy kinevessenek valakit azert mert szoke vagy rendor vagy epp homoszexualis. A muvelt emver tudja hogy a szeretet az szeretet függetlenül attól hogy milyen nemű ember felé irányul. Légy felnőtt es kezeld eretten a dolgot! 17/l. Budapest
2015. okt. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

2eske, 3aska, viselkedjetek, mert szétültetlek...! És ne tegyetek úgy, mintha nektek minden azonosnemű vonzó lenne... különben lehet, hogy egy hatvan éves hölgyről van szó, hm? ,)

Tény, hogy szerintem itt leginkább az orientációjukban többségi emberek válasza az érdekes.


3. köszi !


4. nem kifejezetten a kérdésre válaszoltál, és félreértetted az intencióimat és a helyzetet.

2015. okt. 21. 23:18
 7/18 anonim válasza:
73%

Egyetértek az 5-össel.


Amikor megtudtam valakiről, hogy meleg úgy kezeltem, mintha nem is lenne tabutéma. Utaltam rá, hogy én nem vagyok homofób (szerintem az értelmiségiek sokkal elfogadóbbak) és nem vetem meg. A poénokat kerültem, hisz nem tudhatom, hogy neki mi a sértő és mi nem. De szerintem ugyanez vonatkozik bárki másra is, nálam ez a normális viselkedés.


Azóta barátként kezel, függetlenül attól, hogy nem beszélgetünk az intim dolgokról.

Szerintem ez a téma egyébként is magánügy, nem munkahelyi. Én a munkahelyemen soha nem beszéltem ki a kollégák között sem a magánéleti, sem az intim dolgaimat. Az értelmiségi osztály egyébként sem úgy akarja bizonygatni masculin mivoltját, hogy a sarki kocsmában 8-10 korsó sör és 6-8 feles mellett eldicsekedjen, hogy "de meg..rtam azt a csajt!"


Ja! És igen, vagyok annyira intelligens, hogy nem buzázom le. Szerintem ezt hívják civilizált, elvárható viselkedési normának.


Negyvenes férfi egy vidéki nagyvárosból

2015. okt. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

szerintem ugy csinalj vele mint edigg..


ha akar valamit, es te nem akarod azt akor mond meg neki szepen. vagy utaljal ra.


nekem nincsenek meleg kollegaim (nem tudok rola) de ha lenne es normalisan viselkedne az a valaki nem lenne vele semmi bajom.

2015. okt. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
34%
Én normálisan viselkednék vele hiszen mi közöm hozzá (sőt egyáltalán kinek mi köze) hogy ki kivel kefél és hogyan kefél. Ez mindenkinek az abszolút magánügye. Ha nem nyomul rá hetero pasikra és nem viselkedik megbotránkoztatóan, ugyanolyan egyenértékű megbecsült tagja a világnak és még lehet hasznos állampolgára társadalmunknak is, mint bárki más. A tolerancia nem egyenlő az elfogadással. Szerintem ez egy olyan téma amit az ember nem kell, hogy a munkahelyén feszegessen. Mint hogy hetero emberek sem beszélnek arról ki szeretkezik lágyan az asszonnyal és ki szadomazozik otthon vadul komplett harci felszereléssel a békésnek hitt vidéki családi házában esténként. Sok dolog van amiről akarnak az emberek tudni aztán rá kellene jönniük, hogy valójában semmi közük hozzá mert ez belső, magánügy mindenkinél. Én nem viselkednék máshogy vele, ha normális kollégám miért kellene? Ha van annyira intelligens, hogy nem nyomul rám akkor meg értelmetlen a feltevés is. Olyan ez mint ha azt kérdezné valaki, viselkedek-e másképp egy kedves kolléganőmmel mert esetleg csinálta már hármasban.- Mi közöm hozzá?
2015. nov. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9-es: Ez a dolog nem annyira egyszerű, hogy ezt magánügyként a szőnyeg alá söpörje valaki. Én sem szeretek a magánéleti dolgokkal foglalkozni a munkahelyemen, de a kollégák is emberek és -álszent módon- néhányan jönnek ezzel a "semmi közöm hozzá szöveggel", de azért, ha valakin látják hogy meleg akkor elindul a pletyka a háta mögött és el kezdenek vájkálni a magánéletében.


Aki munkahelyen így viselkedne, az szerintem repülne az általad értelmiséginek mondott munkahelyeken. Ha tegyük fel viszont főnökként engem leb*zizna egy beosztottam mindenki előtt, akkor mint a huzat repülne tőlem.

2017. jan. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!