Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire biztonságos Németország?

Mennyire biztonságos Németország?

Figyelt kérdés
Egy koncertre szeretnék elmenni Münchenbe, de az édesanyám nagyon aggódik és nem enged el szívesen. Attól tart valami bajom esik. Főleg a bevándorlók között megbújt esetleges terroristáktól félt. Szerintetek mennyire jogos az aggodalma?

2015. okt. 22. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:

7 év berlini élet után azt gondolom, szinte semennyire.

Talán látsz pár ténfergő menekültet, mint ahogy Budapesten is.

A terroristákat a menekültekkel összekötni nagyon furcsa gondolat, sohasem hallottam rá empírikus bizonyítékot. A menekültek miatt attól félni, hogy pont akkor robban pokolgép, mikor te ott vagy...? Én ezt nem tudom elképzelni.

Még Izraelbe is mennek turisták, pedig az jóval veszélyeztetettebb ebből a szempontból!


München biztonságosabb város mint Budapest, főleg a 2008as válság óta, de drágább is. Bár van FBon ottani barátom, és a sajtót is olvasom, semmi olyat nem hallottam, hogy a közbiztonság érezhetően romlott volna emiatt a probléma miatt.


Esetleg ha arab-indiai származású vagy és ez látszik rajtad, lehetne attól tartani, hogy egyes ideges németek beszólnak, de valójában ehhez is jó adag pech kell, szerintem.


Édesanyád, enyém is, akormány xenophób propagandájának áldozata. Ez túl messzire vezet, de szép példája annak, hogyan lehet féligazságokkal olyan félelmeket felkorbácsolni, amit a helyzethez képest túlzó reakciókat váltanak ki.

(nem tagadva, hogy a menekülthelyzet kihívások elé állítja Németországot és Nyugat-európa egy részét)

2015. okt. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2015. okt. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Anyukad hulyesegeket beszel.


München nagysagrenddel biztonsagosabb mint barmelyik magyar nagyvaros.


Viszont a kiutazas problemas lehet, mert nem jarnak a vonatok kozvetlenul.

2015. okt. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!