Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik szolgáltató válasszam...

Melyik szolgáltató válasszam UPC vagy a DIGI net? Melyik éri meg jobba nett téren?

Figyelt kérdés
2015. okt. 27. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A Digi sokkal jobb. A UPC korlátoz, ha túl nagy az adatforgalmad. A Diginek gyorsabb és stabilabb is a hálózata. Az áraik is jobbak. Minden érv a Digi mellett szól.
2015. okt. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Digi
2015. okt. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 2xSü ***** válasza:
100%

Nézzük. Az UPC-nél általában a feltöltési sebesség a letöltési 10-ed része. Diginél a fele.


A Digi legkisebb netes csomagja 100/50 Mbps. Ez hűség nélkül 2700 Ft. UPC-nél a letöltési sebességben hasonló csomag a 120/10 Mbps 6990 Ft/hó (az első két hónapban olcsóbb). A Diginél ennél némileg kevesebből (5000 Ft/hó) kijön a legnagyobb internetcsomag (1000/500 Mbps).


Ha csak az árakat nézzük a Digi bőven jobban megéri, kb. fele ára van. De ha nem csak az árakat nézzük, a Digi jóval stabilabb, valóban hozza általában a maximális sebességet. Én az UPC-re sok panaszt hallottam, bár személyes tapasztalatom nincs.

2015. okt. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Nálam a Digi stabil, de nagyon lassú. 500-as sebesség helyett a max. amit mértem, 120 Mbps volt, pedig eszköz oldalról minden megvan: Cat7-es, többszörösen árnyékolt UTP kábel, gigabites router, jó gép, SSD, stb.

A Digi ügyfélszolgálat és a hibajavítás minősíthetetlen volt amikor jeleztem a hibát, azóta sem oldották meg.

Amíg UPC-s voltam, semmi gondom nem volt. Az ÁSZF-ben van ugyan korlát, de sosem élnek vele, pedig forgalmaztam rendesen. A UPC sokkal több kiegészítőt ad, mint a DiGi. Ott van pl. a UPC Wi-Free és a WiFi-s kábelmodem. Szóval nem minden az ár...

2015. okt. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"de nagyon lassú. 500-as sebesség helyett a max. amit mértem, 120 Mbps volt"


Azt elmondhatnád, hogy mihez van szükség ennél gyorsabb kapcsolatra? De komolyan. 120 megabit = 15 megabyte /sec = 54 gigabyte / óra. Tehát mi az, aminek ennél nagyobb sebességgel kellene jönnie? Mi az a tegyük fel 30 gigás dolog, amire nem tudsz várni fél órát, és neked 10 perc alatt kell? De komolyan, meséld már el, hogy a 120 megabit miért kevés...

Amúgy a Diginél a ping is nagyon jó, alacsony értéket mutat mindig. Játékosoknak ez sem utolsó szempont.

2015. okt. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 2xSü ***** válasza:

#4:


A statisztika nem téged igazol: [link]


Egyébiránt ritka, ha valakinek 100/50-nél nagyobb sebesség kellhet. Vagy nagyon türelmetlennek kell lenni hozzá (ha nem bírod kivárni, hogy 6 perc alatt lejöjjön egy DVD ISO, vagy 1 perc alatt egy CD, vagy valami nagyon időkritikus tevékenység kell hozzá. (Mondjuk egy hírbeszállítónál nem mindegy, hogy egy 100 GB-os fullHD, tömörítetlen tudósítás videó felér-e este hatra, ha ötkor kezded el feltölteni.) Vagy ha egy távoli gépre akarsz nagy mennyiségű adatról biztonsági másolatot készíteni, akkor lehet, hogy indokolt egy 100/50-esnél nagyobb sebesség.


Amúgy nem csak a kliens oldali sebesség mérvadó. A szervernek is bírnia kell a tempót. Vannak szerverek, amiknek 100 Mbps-es kapcsolata van, ha onnan töltesz le, akkor a szerver lesz a szűk keresztmetszet. Ma már talán jellemzőbb a gigabites kapcsolat a szerverekre, de ott sem egyedül látogatod a szervert, ott is van a merevlemeznek átviteli sebessége, tehát ott is lehet a szerver szűk keresztmetszet. (Megint más persze egy olyan szolgáltatás, amit nem egy szerver szolgál ki.)


Amúgy van egy webszerverünk, ami kiszolgál vagy két tucat honlapot, és vagy 100 email címet. Ha két éve elég volt egy 100 Mbps-es kapcsolat a szerverünknek, akkor nem tudom mire jó ennél gyorsabb kapcsolat otthonra.


Az ügyfélszolgálat hozzáállása meg sokszor az ügyfél hozzáállását tükrözi. Ha udvariasan, higgadtan beszélsz az ügyfélszolgálatossal – ami nem jelenti azt, hogy ne lehetnél határozott – akkor a legritkább esetben udvariatlanok. Ha viszont flegmatikus vagy, anyázol, vagy csak nem tartod be az alapvető illemet – jó napot, kérem, köszönöm, stb… –, akkor néha néhány ügyfélszolgálatos is így fog hozzád állni.


> Ott van pl. a UPC Wi-Free


Ez viszont ígéretes kezdeményezés, remek ötlet. Nem tudom mennyire használható, de ha minden UPC-s kap ilyen eszközt, akkor ez valóban nyom a latba az UPC mellett, ha valakinek az a legfontosabb szempont, hogy házon kívül is találni tudjon gyors, ingyenes WiFi-t. Bár hozzáteszem, hogy szerintem a legtöbb embernél ez nem a legfontosabb szempont.

2015. okt. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

30 Mbps óta már rég nem arról szól a történet, hogy a torrent kliens folyamatjelzője mennyi idő alatt kúszik fel 100%-ra. 3 Mbps-on is vígan töltögettem, ma is ugyanolyan türelmes vagyok.

Inkább az zavar, hogy az 500 megás előfizetésemhez szinte semmi pluszt nem kapok a 100/100-as csomaghoz képest, pedig többet fizetek. Anno a feltöltés miatt választottam a nagyobb csomagot, de az is a béka segge alatt van. Persze van akinél biztos jobbak ezek az értékek, de nálam nem vált be a módosítás. A UPC-nél legalább jött az, amit az ember egy felfelé módosítás után elvárt. A Diginél csak a számla nagyobb, a sebesség alig.

Nem csak torrentezés miatt választottam, hanem több és többféle klienst tervezek rákötni a NAS-tól elkezdve a nonstop működő megfigyelő kamerákig, így a távoli elérések miatt tartottam jó ötletnek a nagyobb feltöltési sebességet. Hangsúlyozom, továbbra is egyetértek azzal, hogy ezekre is elég a 100 megás feltöltés, de még mindig többet fzetek a semmiért.

Ügyfélszolgálat: tényleg türelmes voltam és vagyok is és jó fej velük szemben. De! Felfelé módosítás csak személyesen az irodában (érted, ugye? 2015-ben! végigvárva 20 ügyfelet, akik közül 18-an számlát befizetni mentek be). Tájékoztattak, hogy szerelő ki fog jönni 15 napon belül, eszközt cserélni. 1 hónap múlva rákérdeztem, hogy hol a szerelő. Ja, mégsem kell kimennie, mert az eszköz (kis nyomozás után) tudja a nagyobb sebességet, mert az egyik portja gigabites. De átállítjuk a csomagját, csak hagyja az UTP kábelt az 1-es portban, mert az a jó. Nem volt jó, telefon újra 1 hét múlva, hogy mi van. Bocs, dugjam a 4-esbe, mert az a gigabites. Igaza volt az utóbbi fickónak, mert az a gigás, már 100 fölé kúszott a sebesség. (Most lehet, hogy a port számokat nem pontosan írtam, de ez volt a lényege.) Olyan eszközről beszélünk, amit legalább 2 éve ad ügyfeleinek a Digi, tehát rendesen képben kellene lenniük a tudásáról.

De mindenkivel egyetértek abban, hogy Dacia-val is pont úgy el lehet jutni A pontból B pontba, mint Ferrarival, ráadásul az utak is szarok, meg amúgy is csak 90-nel mehetünk. :)

2015. okt. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bgv válasza:
Digi. Minden tekintetben jobb sokkal.Gyorsabb,biztosabb,megbízható.Olcsóbb is.Mindkettőt használtam több évig a upc csak rosszat nyújtott szenvedés volt vele minden a Digi tökéletes nem is lesz más soha!
2018. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!