Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Grafit ceruzával rajzolt...

Grafit ceruzával rajzolt rajzokat hogyan lehet tartósítani?

Figyelt kérdés
Az eddigi rajzaim amiket grafit ceruzával rajzoltam egy idő múlva kifakultak, elhalványdtak, elmosódtak. Ezt a problémát szeretném kiküszöbölni valami praktikával. Nincs olyan ötletetek amivel tartósíthatom a rajzaimat? Mondjuk olyasmi, mint pl. a festményeket hajlakkal lefújni. Nagyon fontos lenne, készül egy olyan rajzom amit szülinapra tervezek adni és nem akarom hogy elmosódjon.
2015. okt. 28. 12:27
 1/8 Pelenkásfiú ***** válasza:

Laminálás? 2-300 forintból megvan.

Sok helyen csinálnak ilyet, ahol nyomtatni is lehet.

2015. okt. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hajlakk jó erre is, vagy fixáló ha félsz hogy esetleg besárgul. Mondjuk az is segít ha zárt mappában tárolod őket és nem nagyon mocorgatod ha nem muszáj.
2015. okt. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A laminálásra én is gondoltam, de nem is nagyon ismerek olyan helyet/embert aki segítene meg időm sincsen nagyon rá. Majd a hajlakkot megpróbálom egy régebbi rajzomon, hogy besárgul vagy nem és ha jó akkor azt fogom alkalmazni :)
2015. okt. 28. 13:55
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg még a lamináláshoz annyi, hogy szerintem az én rajzaimat nem nagyon éri még meg laminálni mert nem vagyok annyira tehtséges ^^'
2015. okt. 28. 13:57
 5/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
Hát.. ha én kapnék egy rajzot egy barátomtól, az többet érne, mint egy 100ezer forintos festmény. :)
2015. okt. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az rögtön nem fog besárgulni, csak évek múlva. De az se biztos, én fújtam már le szénrajzot kb 4 éve és nem sárga.
2015. okt. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát nagyon igyekezek remélem majd örülni fog neki ^^ és akkor nem tudom, hogx akkor befújjam e... én vagyok olyan szerencsétlen, hogy idővel besárgul xD
2015. okt. 28. 14:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem akkor se lesz baja ha nem fújod be. Amúgy ha van esély arra, hogy kiteszi majd az aki kapja akkor rakhatnád egy üvegkeretbe is. Kb annyi mint egy laminálás, de rögtön mehet a falra és ha mattot veszel csillogni se fog.
2015. okt. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!