Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Köteles vagyok -e kifizetni a...

Köteles vagyok -e kifizetni a kárt?

Figyelt kérdés
Az albérletbe ahol lakom van egy értékes festmény. A festményt én levettem a falról és feltettem a szekrény tetejére. Mivel már 1 éve kérem a tulajt hogy vigye el mert nem vállalok érte felelősséget . Nem sikerült neki eddig sem elvinni . A festményt kb 3 hete kár érte. A vászon kilyukadt 10-15 cmes lyuk tátong rajta. Most én ugy tudom hogy a lakásban találhato berendezési tárgyakért és bútrokért vagyok felelős. Amit karban kell tartanom és szükség eseten felujítani. még akkor is ha ez nincs megemlítva a szerződésben.
2015. nov. 11. 23:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Szal most akkor nem értem hogy a restaurátor mond majd egy összeget akkor köteles vagyok -e kifizetni ..vagy ez nem az én dolgom .
2015. nov. 11. 23:13
 2/6 anonim válasza:
Nem használati tárgy, mint a csap, WC, edények stb. Ha a tulaj biciklije elromlik, amit sosem használtál és a lakásban tárolta... kifizetnéd? Ő persze biztos ki akarja majd fizettetni veled. De én legfeljebb a kaució összegéig lennék hajlandó beszállni a költségeibe.
2015. nov. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kaució összege 30 ezer .. én megmondom szintén h egy árva fityinget sem fizetnék érte. majdnem félmilliós festmény.. ha tudja hogy ilyen értékes akkor miért nem vitte el a lakásból. Igazából már csak azt nem értem/tudom. hogy ha most nem fizetem ki akkor kitehet a lakásból.vagy sem. Igazából ha jól tudom a Ptk. szerint bármikor kitehet a lakásból indok nélkül ... Csak az a durva. hogy mindig fizetünk neki pontosan és tisztán tartjuk a lakást nem lakjukle. és ezért vergődik....
2015. nov. 11. 23:40
 4/6 anonim válasza:

Ingatlanosként mondom/kérdem:


1. Benne volt-e a szerződésben,hogy milyen tárgyak és milyen értékben voltak a lakásban?

2. Ki és miként okozta a kárt?

3. Van-e a képen biztosítás?

4. Van-e nyoma annak,hogy kérted a kép elszállítását?


A kauciót 100% buktad,a többi vagy megegyeztek vagy akár per,de minimum békéltető testület elé is kerülhet. Mert igen,köteles vagy fizetni.

2015. nov. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nincs nyoma annak hogy kértem volna h vigye el.Azt hittem hogy lesz ennyi esze hamár ennyire értékésa kép. Nem tudom hogy van e rajta biztosítás. A szerződésben csak használati tárgyak vannak megemlítve illetve a bútorok. Ennyi erővel bizonyítsa hogy ez a kép az ingatlanban volt.
2015. nov. 12. 21:38
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom hogy történt akár csak annyit tudok hogy amikor én megérkeztem az albérletbe már a festmény ki volt lyukadva. Tudniillik van egy macskám .Szal előfordulhatott hogy a szekrény tetején mászkált és ugy borulhatott le a festmény.. Nem tudom nem voltam itthon .
2015. nov. 12. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!