Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudok Windows 10 x86os...

Mell R. Ákos kérdése:

Hogy tudok Windows 10 x86os rendszerre x64-es rendszert fel tenni? (BŐVEBB LEÍRÁS LENT. )

Figyelt kérdés
Windows 10 32 bites rendszerre szeretnék Windows 8.1 64 bites rendszert fel tenni, de ez minden alkalommal meg bukik amikor próbálok a CDről bootolni. El indítom a gépet, azt mondja nyomjak le egy billentyűt a CD/DVDről való bootoláshoz, be jön a Windows 8 logo, várok 10 percet újra indul a gép de utánna a Windows 10 jön be nekem. Rendszerből azért tudok telepíteni mert 32 bites rendszeren nem tudok meg nyitni 64 bites fájlt. Máshol írták hogy egyszerű az egész mert át kell indítani a First Boot Device-ot BIOS-ban (ez már rég megvolt) és formázni kell a lemezt. De, én nem tudom formázni mert csak 1 particióm van. Senki ne kérdezze azt hogy esetleg azért nem mert 32 bites a procim, nem. A proci az x64-es. Válaszokat előre is köszönöm, a segítség nagyon kell! Ha valaki tud rá megoldást kérem írja le!

2015. nov. 15. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy-két fogalommal nem lehetsz tisztában az irományod alapján...


Ha van legalább 4 giga ramod, akkor ajánlatos a 64 bites windows.

Fájlokból nincsen különbség, PROGRAMOK futtatásában tér el a dolog.


Egy operációs rendszerre NEM tudsz másikat tenni, azt a számítógépedre (winchesterre) telepíted.


Most 32 bites win10 van a gépeden, ha te 64 bitest akarsz belőle, nincs más dolgod, (feltéve, hogy eredeti), ha nincs cd-d, akkor a microsoft honlapjáról leszeded az iso képfájlt, azt pedig kiírod egy lemezre (ez az egyszerűbb lehetőség)


Ezután arról telepítesz, ezt tényleg nem lehet elcseszni.


Formázni KELL a lemezedet, mert másképp nem tudod hova feltenni az új rendszert.


Ha OEM géped van (előretelepített) akkor nem tudsz új windowst tenni rá.

2015. nov. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Felettéb örültem volna ha egy kicsit kevésbé becsmérlően írod le a válaszodat de nagyon köszönöm a választ. Először is, mi alatt vártam válaszokra meg oldottam a le formázást (ehhez másik számítógépbe kellet raknom a winchestert a single drive miatt). Most az a problémám hogy amikor be rakom a Windows 8.1 x64 telepítő lemezét (eredeti) olyankor be hozza nekem a logóját a w8.1nek és várok egy kb 5 percet, ezután a gép újraindul és ugyan ez a procedúra kezdődik meg. Ez a végtelenségig folytatódik, egyszerűen soha nem jutok tovább a telepítő képernyőre.
2015. nov. 16. 14:48
 3/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem oda írni: Amikor a gépet kaptam Windows 7 x64 Home rendszer volt fent, erre lett feltéve a 8.1 (bő 6 hónap után) ez alapján szerintem nem OEM. 4GB ram meg van a gépben ha az annyira szükséges neki.
2015. nov. 16. 14:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem akartam becsmérlőnek hangzani, segíteni szeretnék csupán.


Ezesetben viszont nem tudom mi lehet a baj.

2015. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azóta már fel tettem a Windows 7 x64-et, szerintem a Windows 8.1-nél rosszul írtam meg a lemezt, de hát ez van. Azért köszi a segítséget!
2015. nov. 17. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!