Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik az alábbi fogalmak?...

Mik az alábbi fogalmak? Elektronikai kérdéscsomag 1.

Figyelt kérdés

Most 9. es vagyok és tanulok elektronikát az iskolánk elég komolyan veszi és van egy két alapvető dolog amit nem/nem teljesen értek...


1. A feszültséget(U) Úgy kell értelmezni, hogy van egy adott aminek meg kell lennie (elemre, áramkörre vonatkozóan) és ha meg van akkor működnek ha túl sok az megint csak nem jó mert azt nem bírják ki?


2.Az áramerősség(I) úgy kell értelmezni, hogyha megvan a feszültség akkor elemre, áramkörre vonatkozóan megvan, hogy ebből mennyit fogyaszt és ezt használja el?


3. Az áramot az ellenállással(áramköri elemre gondolok) lehet le csökkenteni?


4. A feszültséget, hogyan lehet lecsökkenteni?


5. Egyenáram(DC)/váltóáram(AC) között mi a különbség?



2015. nov. 16. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
2015. nov. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Végignéztem, nem igazán lettem okosabb.
2015. nov. 20. 21:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Több részes.

Ha viszont az első részből nem értetted meg a feszültség és az áramerősség fogalmát, akkor máshonnan sem fogod, csak gyakorlatból. Nagyon szájbarágósan van elmagyarázva a videóban.


Egyébként a kérdéseidre a válaszaim:


1) Nem, áramerősségből is lehet "túl sok".

2) Nem, létezik áramgenerátor, ami rákényszerít egy áramot egy komponensre, és létezik feszültséggenerátor, aminél viszont a komponens ellenállása határozza meg, mennyit zabál áramból.

3) Igen, az elsődleges feladata az áramkorlátozás.

4) Feszültségosztással lehet lecsökkenteni, ez is benne van a videóban, amitől saját állításod szerint, nem lettél okosabb.

5) A nevében benne van. Időben állandó nagyságú, vagy pedig változó / váltakozó. A váltakozás azt jelenti, hogy esetenként annyira lecsökken, hogy irányt is vált. A változó egyenáram pedig csak a pozitív tartományban ingadozik.


Tehát váltóáram nincs, váltakozó és változó van.

Váltakozó áram = AC

Egyenáram = DC

2015. nov. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Lehet hogy egy kicsit késői a válasz, de azért elmagyarázom:

Áramerősség: Ha veszünk például 1A-t, akkor az azt jelenti hogy (egy vezetőn) a vezeték keresztmetszetén 1 másodperc alatt 6*10^23 elektron áramlik át. Ha 5A, akkor 5*(6*10^23) elektron, ezért is van az ,hogy a nagyfeszültségnél a minél kisebb áramerősségre törekednek, tehát kevesebb elektron fog áramlani, ez által nem tud majd annyi elektron bele ütközni az atommagba.

Feszültség:

Feszültség 2 potenciál között jöhet létre. Ezt is elemi szinten fogom elmagyarázni. Potenciálon ezt értjük: Teszem fel van egy ceruza elemed, ennek a negatív pólusa felöl elektron többlet van (ezért negatív), a pozitív felén pedig proton többlet, tehát kevesebb az elektron (ezért pozitív). Potenciál különbség a 2 vég közötti elektron különbség, tehát a negatív oldalon mennyivel van több elektron mint a pozitív felén. Minél több elektron van a negatív felén annál nagyobb lesz a feszültség. Ez miért alakul ki? Azért mert az elektronok ki akarják egyenlíteni a két oldalt (pólust), tehát minél nagyobb a különbség, annál jobban ki akarják egyenlíteni.

2016. márc. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!