Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol olvashatok a Bibliában...

Hol olvashatok a Bibliában arról, hogy ne szexeljek házasság előtt? Hol van megírva ez pontosan?

Figyelt kérdés

2015. nov. 17. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Ha benne lenne se volna rég aktuális . Ószövetség egy követhetetlen iromány , a héberek állítólagos történelme . Akkor mi közünk van hozzá ?
2015. nov. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
69%

2 Mózes 20:14- A tíz parancsolat egyike- Ne paráználkodj.

Az Újszövetségben Jézus azt mondta, ha megéljük az első két parancsolatot-szeretjük Istent teljes szívből és embertársainkat mint magunkat-a többi parancsot sem fogjuk áthágni.


Hát igen, persze... gondolod.

A mai világba nem megy ez... meg hasonlók...


Tudd meg én is voltam fiatal, elég korán elkezdtem keresni Istent , hogy mit akar az életemmel, és nagyon jó volt ezt kutatni.

Nagyon örülök, hogy arra kért őrizzem meg magamat tisztán a házasságig. Nem volt ez olyan könnyű, de most élvezem ennek az áldásait. A férjem megbecsül,értékel és sokszor már zavaró az ahogy megbízik bennem.

Isten nem azért kéri tőled azt, hogy ne folytass nemi életet házasság előtt, mert Ő valami jó dologtól akar megfosztani.A nemi életet Ő találta ki és Ő tudja a legjobban, hogy ezt a házasságon belül élhetjük meg a legértékesebb és legélvezhetőbb módon.

Csak gondolj bele te értéknek tartod ha valaki tisztaságban(szűzen) él a házasságig. Ha igen akkor törekedj arra, hogy ez az érték benned is ott legyen.

Ha az értékrendszerekről beszélünk, nem feltétlenül a többségnek van igaza, viszont az ember szíve mindig pozitívan reagál az igazságokra.

2015. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Csípős Paprika válasza:
39%
Szerintem nyugodtan lefeküdhetsz valakivel házasság előtt is, de csak ha igaziból szerelmes vagy belé, és nem csak ugy gondolsz egyet. Ha tényleg szereted azt az embert, akkor az szerintem nem paráználkodás. De hogyha csak egy éjszakára vagy vele, az tényleg nem tul jó vallásos szempontból.
2015. nov. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló elég pontosan kifejtette a dolgot.

Viszont van Újszövetségi vonatkozása is, hogy ne csak a Tízparancsolattal hozakodjunk mindig elő.

Amikor kezdtek kialakulni a nem zsidókból megtértek gyülekezetei, felmerült a kérdés, hogy milyen, a zsidók számára kötelező szabályokat, törvényeket kell nekik is betartani. Összeült az apostolok tanácsa, és azt a döntést, hozta, hogy:

"Ezért én úgy gondolom: ne terheljük meg azokat a pogányokat (nem zsidókat), akik megtérnek Istenhez,

hanem rendeljük el nekik, hogy tartózkodjanak a bálvány okozta tisztátalanságtól, a paráznaságtól, a megfulladt állattól és a vértől." (Ap. Csel. 15:19-20)

Ez talán a legvégső és legegyértelműbb utasítás a keresztyén ember részére ezek tekintetében. (Persze Pál is sokat ír még erről.)

A paráznaság a házasságon kívül folytatott testi kapcsolat - legyen az ember házas vagy nem házas.

És szintén saját tapasztalatból tudom mondani: baromi nehéz (főleg a mostani világban), de visszanézve nagyon megéri! Mindkét oldalról: ha te is tisztán mész bele és a párod is! Ennek egyébként vannak akár fizikai/hormonális vonatkozásai is, amik kihathatnak később a párkapcsolatodra, életedre. Erről van fent youtube-on is anyag, kicsit bogarásznom kell, de ha érdekel írj privátban és megkeresem.

2015. dec. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!