Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek az embernek a...

Szerintetek az embernek a könyvek mennyire befolyásolják a gondolkodását illetve felfogását?

Figyelt kérdés
Itt érthetem ezalatt azt is , hogyha ez ember rendes normális sima könyvet olvas pl krimiket vagy regényeket vagy fantasyt akkor szerintetek mennyire lesz az illető úgy mond műveltebb vagy felfogási szinten erősebb vagy nagyobb vagy pedig mi van olyankor , hogyha már valamivel komolyabb könyveket olvas mint pl.: Testbeszédrő szóló könyvet vagy vállalkozásokról szóló könyvet ? Szóval azért mindegyik fajta könyvben ott vannak azok a fajta dolgok , hogy erősebben jobban rá lát olyankor a dolgok közti össze függésekre és következményekre ahhoz mindegy , hogy milyen fajta könyveket olvas meg az , hogy már jóval komolyabb könyveket olvas valamit ahhoz képest mint pl.: egy normális átlagos hétköznapi könyv ami lehet itt ahogyan már említettem krimi , fantasy meg egyéb ilyen fajta dolgok és , hogy a komolyabb könyvektől inkább okosabb és intelligensebb is lehet az ember ? Előre is köszönöm a válaszokat
2015. nov. 27. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is, ajánlanék egy isteni könyvet: helyesírásunk alapelvei címmel.


Ha valaki olvas valamit, még nem feltétlenül fog művelődni.

PL: Egy diák elolvassa a kötelezőt, de nem érdekli, így nem hat rá.


DE, ha valaki nem CSAK olvassa a könyvet, hanem értelmezi, felfogja, beleéli magát, stb stb, akkor igenis rengeteg hatása lesz rá.


A 'komolyabb könyvek' olvasása pedig bevett szokás, úgy hívjuk TANULÁS.


(Az első mondat miatt ne haragudj , nem akartam bunkó lenni)

2015. nov. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

#1: Én sem akarok bunkó lenki, de ha a "helyesírásunk alapelvei" cím, és kettőspont mögött áll, akkor nagy betűvel kéne írni. Bocs az offért.


Befolyásol, csak úgy, mint a hallott szöveg (minden gyerek azt ismétli, amit maga körül hall) persze, hogy a könyvek is. Például írók nagy zöme abban a témában alkot, amit gyerek ill. kamaszként legtöbbet olvasott. Nem kell feltétlenül komoly könyveket olvasni vagy filozófiát, de regény meg regény között is van különbség. Aki állandóan pongyolás szerelmes regényeket forgat, ő azt fogja a legjobb könyvnek tartani, márpedig irodalmi szempontból a legtöbbje szemét. Méghozzá a rossz szagú és ragacsos fajtából való. Semmi baj a szerelmes regényekkel, de azért nem mindegy, hogy Danielle Steel vagy Jane Austen. És hadd ne említsem bizonyos ELJ szalagon gyártott bestsellerjeit. Pardon, ha valakit megsértettem.

Annyi bizonyos, hogy komolyabb könyvektől inkább okosabb leszel, ha mást nem, szélesíti a látóköröd, elgondolkodtat. A szókincsed bővíteni meg egy remek, szlenggel televert krimi is tudja. Ha eleget olvasol, idővel megtanulod kiszűrni a tartalmas írásokat és a kukába dobni, ami oda való.

Egyébként - lehet ellentmondani - a tartalmas írás nem mindig a "komoly" remekmű. A szórakoztató irodalomnak is vannak gyöngyszemei, amik időnként túlragyognak a megszavazott kötelezőkön. Mert igaz, hogy Az eltűnt idő nyomában zseniális műnek van elkönyvelve (az is, bizonyára) az egyik legjelentősebb, leghatásosabb stb. de próbálja csak valaki végigolvasni egymás után mind a hét kötetet és fapofával kijelenteni, mennyire élvezte. Elismerem, lehet, hogy elhamarkodottan ítélkezem, csak az első részt olvastam, azt is régen, valamikor akkor szoktam rá keményen a koffeinre.

2015. nov. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, az egy vessző akart lenni!
2015. nov. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!