Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 100 érme fekszik Ön előtt...

OneMilan kérdése:

100 érme fekszik Ön előtt egy, mind fej vagy írással felfelé.10 fej és 90 írás. Mindegyik ugyanolyan. Ossza az érmeket két részre, úgy, hogy mindkét részben ugyanannyi fej legyen. Hogy csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Valaki tudja a megoldást? Én nem jöttem rá. A Válaszokat előre is köszönöm!

2015. nov. 28. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Kiveszel 5 fejet és kész
2015. nov. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy ha nagyon trükkös akar lenni a kérdező akkor azt kell mondani, hogy kiveszel kettéosztod két 50 dbos csoportba. Mert attól, hogy fejjel lefelé van a fej még ott van
2015. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem trükkös,Tényleg van rendes megoldás,csak nem tudom az
2015. nov. 28. 20:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor az első válaszom a jó
2015. nov. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

100 érme fekszik Ön előtt egy asztalon, mind fej vagy írással felfelé. 10 fej és 90 írás. Nem tapinthatja ki, nézheti meg vagy használhat bármi más módszert, hogy megállapítsa melyik oldal van felfele. Ossza az érmeket két részre, úgy, hogy mindkét részben ugyanannyi fej legyen.

Így van a teljes verzió.

2015. nov. 28. 20:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyetlen lényeges információt hagytad ki...
2015. nov. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!