Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan deríthetem ki valakiről...

Honnan deríthetem ki valakiről, hogy cigány e? Ha csak részben is?

Figyelt kérdés
Anyámról van szó,állítólag nincs cigány vér a családban,csak magyar és román, rákérdezni nem akarok. Jegyei:fekete haj,nagy,sötétbarna szem,világosbarna bőr,a szemgödrénél sötétebb a bőr,a szája vastag,az orra keskeny, kicsit hajlott...az arcvonásai,különösen a fiatalkori képein elég cigányosak,ismerek egy cigány lányt,anyám fiatalkori énjének szinte kiköpött mása...nagyanyám aki hasonló jegyekkel bír,nagyon rasszista,nem tudom ennek mi köze van az egészhez.

2015. dec. 1. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nemcsak a cigányok ilyen külsejűek, anyám és anyai nagyapám is ilyenek voltak, de oklevekesen bizonyított, hogy abban a faluban néhány tucat török fazekas 1686 után megkeresztelkedett (reformátusok lettek) és maradtak. Az egész rokonságban felbukkan a vágott (redős, kicsit ferde) szem stb. A kunok is hasonlóak.
2015. dec. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jaja kedves válaszoló,erre én is gondoltam,ez is egy lehetőség...mondjuk az én anyámnak nagy szeme van.
2015. dec. 2. 00:16
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
A románok részben kunok leszármazottai. De pl. a besenyők leszármazottai is feketék.
2015. dec. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kép alapján többet lehetne mondani, avatatlan szem számára bárki tűnhet cigányosnak akinek sötétebb komplexusa van. Tartozhat akármelyik mediterrán fenotípushoz is a leírtak alapján.

Egyébként a kunok történeti források szerint világos bőrűek, és világos szem és hajszín is jellemzi őket. Innen a nevük is, a kuman törökül sárgát és sápadtat is jelent, a szláv elnevezésük polovec pedig ugyanezt jelenti.

Ez sokkal inkább illene egy kunhoz mint a kérdező által leírtak:

[link]

2015. dec. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Sehogy, ahogy azt sem, hogy magyar-e. Ha nem vallja magát annak akkor nem az. Remélem azért nem tagadod meg ha mégis beismerné. :)
2015. dec. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Van félcigány ismerősöm, egyáltalán nem látszik rajta, hogy az.
2015. dec. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg hogy a fideszre szavazott-e
2018. okt. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg besenyő leszármazott feketébb, mint a cigányok. Anyai nagyapám török leszármazott volt, anya is keleties arcú, a II. Világháború idején állandóan zsidónak nézték, pedig nem volt az. El akarták hurcolni, pedig minden őse református volt.
2018. okt. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!