Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tissot vagy casio óra?

Tissot vagy casio óra?

Figyelt kérdés

Új órát szeretnék vásárolni magamnak,casio órák közül már van ,olyan ami 35-40 e ft és tetszik.Tissot órák, amik tetszenek 90-100 e ft között mozognak.


Tissot órák miért kerülnek ennyivel drágában?Mivel tudnak többet?


Ui: évek óta van már egy olcsóbb casio órám, teljesen meg is vagyok elégedve,( munkás óraként tökéletes).

Viszont szeretnék egy kicsit elegánsabbat vásárolni.



2015. dec. 2. 21:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%

Casio - óra

Tissot - divat


Az ára is ezt magyarázza...


És ez ugyan nem feltétlenül jelenti, hogy a tissot ne lenne minőségi, de a Casio mindenképpen jobb minőséget jelent!


Én a helyedben a casik közül választanék, márcsak az áruk miatt is.

2015. dec. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Tesla69 válasza:
40%
Ajanlom, hogy nezz szet meg a seiko, Citizen, orient orak kozott. Ezek kozott talalhatsz, jo minosegu orat, jo arban
2015. dec. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem is maradj a Casionál. Esetleg még Lorus, ez amerikai, de az óramű 100% eredeti Seiko.
2015. dec. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%

Tissot: Nagy múltú svájci cég. Komoly márka. De sajna a minőségi cuccaik drágák 300+.

Casio: Napi hordásra tökéletes,átlag minőségű cucc.


A jelenleg legjobb ár/érték arányú óra: [link]

Japán,nem kínai. Autómata. 200M vízálló.

2015. dec. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
75%
Bocsi, de az elso valaszolo mit gondolt mikor leirta azt, hogy a casio az ora es a tissot a divat? A casiot inkabb mondanam divatnak mint a policet vagy a hilfigert, mig egy certina, tissot igazi svajci ora a japan orakkal ellentetben. Felreertes ne essek, azok is jok, de ha minosegit akarsz akkor tissot!
2016. máj. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
47%

Az első válaszadó konrkétan hülyeséget írt, vagy szándékosan be akar csapni.


A Casio tucatszar, teszi a dolgát, ha nem viszed olyan helyre, ahol ing mellé kell felvenni, jó az is, egyéb helyen kevésbé, mert komolytalanul néznek ki, és anulla a presztízsük.


És a "divat" duma ellen csak hogy apróságokat említsek:

A Casioban ablaküveg van, vagy plexi, karcosodik hamar. A tissotokban zafírüveg, az 7 éves prc200am még mindig karcmentes.

A Casiok átlag 100méterig vízállók, (kivéve a gyerekeknek szánt formatervű, gumi Gshockok, amit komoly ember nem vesz fel), ami annyit takar, hogy vizet bírja, hirtelen nyomást nem, így ha ugrasz egy fejest valami vízbe, jó esélyel meghal az óra. A tissotok koronazárasak, azaz elviselik az ilyesmit.


Szóval nemhogy hibás vélemény, hogy divat, meg hogy a casio jobb minőség, de tárgyi tévedés, és hülyeség, azt már nem is számítva, hogy egy Tissotban lévő ETA werk pontosabb, megbízhatóbb, és a tok anyaga is magasabb minőséget képvisel.


Szóval összességében a Casio gyerekeknek, játszósnak, komolytalan embereknek, és sportra, "eldobható órának" való, a Tissot pedig olyasmi, ami elegáns, hosszabb ideig kíséri a tulajdonosát, és sehol nem mosolyogják meg, és nem is kopik el hétköznapi használattól. (Az eredeti kérdéshez: nem munkásórának való, arra túl jó, és túl drága talán, de használtan már lehet venni 40 körül, így azon az áron már csak sajnálja az ember "munkásnak" használni) :)

2016. máj. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
33%
Utolsó, ha nem értesz hozzá, miért találgatsz? A Casio inkább sportos, de strapa. Mellesleg, utolsó okulására, kristályüveges, és az enyém (bár nekem alsó kategória), 300 m-ig vízálló. Van belőle elegáns, de akkor az Edifice szériát el kell kerülni. A Tissottal egy tapasztalatom van, az enyém fél év után megállt, és annyi. Garit nem vállalták. Amit viszont nagyon ajánlok, az a Seiko. 10 éve van egy, kifejezetten alkalmakra és imádom.
2016. máj. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
78%
Utolso, hol vetted a Tissot oradat, amire nem vallaltak garanciat? Teged vagy nagyon atvertek, vagy a piacon vettel egy kamu orat. Az en Tissot oramra 2 ev garancia van, ami nemzetkozi, tehat ha Amerikaban romlik el, akkor is megjavitjak. Egyebkent edesanyam 30 eves Tissot oraja meg mindig tokeletesen mukodik!
2016. jún. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
30%
Mibe vagy a Tissotoddal... Kész vicc ahogy itt reklámozod. Nem tudom valami márka nagykövet lehetsz, hogy ennyire nyomod itt nekik a reklámot. Nekem volt Casio Edifice órám és külsőre a márkajelzés nélkül senki nem gondolta volna. Vannak belőle nagyon szépen elkészített darabok amiket ugyancsak fel lehet venni öltönyhöz. Az meg, hogy gagyi ez a te hozzáértésed minősíti, az Edifice a Red Bull Racing órabeszállítója volt néhány éve (ami ugye Forma 1-es többszörös világbajnok csapat) most pedig a Toro Rosso órapartnere. Szóval ennyit arról, hogy nincs értéke. Természetesen alacsonyabb kategória mint egy Tissot de nem annyira mint ahogy te gondolod. Mielőtt beszólnál, hogy csak egy kis elvakult Casio rajongó gyerek vagyok, egy B betűvel kezdődő luxusmárkát viselek. :)
2017. szept. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Nekem egy alap Tissot Classic Dream órám van és semmi gond nincs vele. Pontos és megbízhatóan működik, pedig ez az alap belépője a márkának. Két óraátállítás között nem kell korrigálni. Karcmentes az egész szerkezet és az üveg, pedig hordom. Ennél jobb minőség minek? Régen volt Casio órám is, az is pontos volt, de a használat látszott rajta, nem ugyanaz a minőség. Hamarosan szeretnék venni egy más stílusú órát de az is Tissot lesz úgy döntöttem. Nem túl drága ahhoz képest, hogy milyen jó minőségű.
2018. máj. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!