Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az ÉLET egy kiszúrás?

Az ÉLET egy kiszúrás?

Figyelt kérdés

Egy kib@s.ás?


Hogy lehet úgy élni,hogy ne nyomjon agyon az élet?


Öregen,betegen,sokan szenvedéssel,csúfan végezzük be az életünk. A születés meg a halál közt aztán megy a hajtás, hogy ne szűkölködjünk közben meg elmegy mellettünk az élet.

Azt is szokás mondani,hogy mire megtanulunk élni addigra vége is az életünknek ezért kellene kettő belőle.

Értelme nincs.

Megy a taposás,hogy többet szerezzél- ami ugye a haláltól nem ment meg.

Vagy egymást húzzuk le vagy egyesek tapossák a többséget a sárba és élnek jól a többség kihasználásából.


Teljesen olyan, mint ha az élet egy nagy kiszúrás lenne.Sehova nem vezet. Van bármi féle értelme is?



2015. dec. 18. 00:12
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Olyan értelemben igazad van, hogy hosszútávra tervezni és célokért küzdeni nem érdemes, mert elmegy melletted az élet. Az életnek ha van értelme, akkor az, hogy az adott pillanatból hozzuk ki a legtöbbet. Ez nem könnyű dolog, ugyanis az ember gondolatai többnyire a jövőben vagy a múltban járnak.

Tévúton jár az, aki úgymond küzd a hosszútávú céljaiért. Mire eléred a célodat, útközben újabb célok és vágyak fogalmazódnak meg benned, így sosem jutsz el arra a pontra, amikor azt mondod: megérkeztem, mindenem megvan, amire vágytam.

Tehát ha azt feltételezzük, hogy az életnek van értelme, akkor becsapjuk magunkat. Viszont az nem feltétlenül rossz, hogy nincs értelme. Ez a felismerés akár felszabadítólag is hathat, mert az embert többé nem kötik gúzsba az elvárások. De idáig csak kevesen jutnak el.

2015. dec. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Ezért kell, hogy az ember értelmet adjon az életének, még ha bizonyíthatóan nincs is neki. A carpe diem (élj a mának) életfilozófia azért veszélyes, mert az önzés és a felelőtlenség útjára visz.

A keresztény hit legfőbb üzenete, hogy találd meg az önzetlenség örömét, építsd erre az életed!

2015. dec. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ápolónő vagyok...24 éves fejjel halt már meg a kezemben 19 évestől a 101 évesig. Egyik másodpercben még minden rendben van a következőben pedig széthullik egy család. Én azt mondom, hogy egymásért élünk. Mindig szakítok időt arra, hogy a családdal megnézzünk 1-1 filmet, elmenjünk kirándulni vagy akár csak főzőcskézzünk együtt. A másik, hogy jól érezzük magunkat. Ha úgy van és kívánod igen is igyál alkoholt, dohányozz és edd meg az egészségtelen kaját is ha jól esik. Ennyi az élet. Nekem elhiheted millió meg egy dologban lehet meghalni függetlenül attól, hogy milyen életmódot élsz. Inkább élj 40 éves korodig úgy hogy élvezed az életet, mint 90 éves korodig végig spórolgatsz és korlátok között élj
2015. dec. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Te nem vagy vallásos, nem hiszel semmiben, üres az életed és ezt kifogásolod - én így értelmezem a kérdést. Ha lenne hited, másképp látnád.

Lehet lepontozni, úgyis mindig ez van :) Hajrá :D

2015. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Minden egyes válaszadónak részben igazat adok de feltétlen egyik sem tökéletes a tökéletes megtalálni az öszhangot mindezek között(Arisztotelész mondta:"A túlzás az embert romlásba viszi!")! Igen élj a pillanatban is de ne annyira h megfeletkezz a jövőről, élvezd az életet de ne merülj bele az alkohol drogok vagy egészségtelen dolgok fogysztásába mert sok embert hallotam már sírni azért h mit tett, mikor beteg leszel és öreg mind ezeket majd másképp fogod látni. A vallásoság is fontos dolog hisz onnan is erőt meríthetsz a mindenapokra, met rajtakeresztül el tudod fogadni h bármilyen hatalmas is vagy Isten kezében vagy , tehát teéjesen nem irányíthatod az életed.

De a legfontosabb igyekezz olyan emberekkel körülveni magad akik felemelnek és jól érzed magad velük, mert nagyon sok embert megront az irigység a csalódotság és más egyébb kiábrándultságok és az ilyen emberek mindig más embertársaira vetitik ki a fájdalmaikat (csúfolódás, szúrkálódás ...).

Ha azt gondolod h gazdagon könnyebb az élet az is hazugság, valamilyen szinten igen, de gondolj csak bele bennük mindig ott a félelem h ezt a sok jót majd elvesztik és akkor majd számukra vége mindennek...

Nagyon sok mindenért felelős a mai társadalmi rendszer, a kapitalizmus egy jó dolog, mert versenyre épül, de nem mindenki birja a versengéssel való nyomást, ezért egyszer majd ez a rendszer is megszünik vagy magával rántja az emberiséget a pusztulásba.

2015. dec. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%

Még annyit az emberek sokkal jobban élnének ha összefognának és megbecsülnék egymás munkáját...

Gondolj bele az emberiség 1% birtokolja a föld összes erőforását ez nincs rendjén mert a többi 99% éhezik nélkülözig. Ezért részmen igazat adok Karl MarX nak aki eztmondta : "Világ mukásai egyesüljetek, csak a láncaitokat veszthetitek". Félreértés ne eséknem vagyok kommunista sőt inkább nacionalista, de amikor látom h h kizsákmányolják az egyszerü becsületes munkásokat akkor eszembe juttnak ezek a szavak. Ukrajnában lakom és itt elég nagyok az egyenlőtlenségek, ha itt nem lopol az államtól vagy a cégedtől éhen is hahatsz. Sokszor elszomorít mikor látom az öregeket az utcákon h koldulnak, vagy h mit vásárolnak a 14.000 forintnak megfelelő nyugdijukból. Pedig ezek az emberek a kommunista éra alatt megbecsült tanárok, tisztviselők, gyárigazgatók, vagy mérnökök, vagy akár csak egyszerü becsületes dolgozók voltak. Miután ledolgozták az életüket sokszor egy egyszobál lakásban elnek télen reszketve mert képtelenség a reszit fizetni meg ételt is vásárolni, ezért örülnek anak is ha telik egy kis csirkelábra vagy csontra a hentestől vasárnapra a levesbe. Ezeket máshol a háziállatok ezsik vagy csak egyszerüen kidobják. Aztán látod azt is h egy fiatal ficsur alig 20 éves ül egy Mercedesben és élvezi az életet, nincs olyan gondja mit európában mert itt pénzét kitanul a vizsgákér nem fáj a feje már ha egyáltalán be jár az egyetemre, a hatóságoktól nem fél mert mindent el lehet intézni és az apja el is intézi! ... Akkor kérdem én hol itt az Igazság ???

2015. dec. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Aki így éli az életét, annak tényleg nincs értelme. De, ha csak kívülről néz ki ilyennek, attól még lehet az ember élete boldog. Szerencsére olyan munkám van, hogy nem utálok reggelente bemenni, mindig van valami új, amit megtanulhatok, annyira nehéz, amennyire kell. Van egy normális családom, akiket szeretek, és akik szintén szeretnek. Boldog vagyok. El tudom képzelni, hogy egy külső szemlélő számára úgy tűnhet, hogy egy mókuskerékben élek, de szerencsére nem kell mindenkinek ilyen életet élnie. Aki nem ilyen életet akar, az keressen magának olyat, ami számára kielégítő.


A fenti vallásos rizsa hatalmas tévedés. Akinek a vallás ad értelmet az életének, annak még annyi értelme sincs, mint akinek a pénz ad értelmet. Pénzen legalább tudod segíteni a gyerekeidet...

2015. dec. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó

Tisztában vagy azzal amiket beszélsz?

2015. dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!