Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hit gyülekezetes ha együtt él...

Hit gyülekezetes ha együtt él egy nem hivő emberrel azt a gyülekezet jó szemmel nézi? Kilehet lépni egy ilyen kapcsolatból? Vagy itt már eldöntött tény hogy össze is kell házasodniuk? Hogy müködnek ezek a dolgok?

Figyelt kérdés
2015. dec. 19. 06:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy látom ,hogy nem túl sokan válaszoltak ,mivel ezt a kérdést már jó-párszor "kiveséztük" ,de röviden:


"Hit gyülekezetes ha együtt él egy nem hivő emberrel azt a gyülekezet jó szemmel nézi?"


Egyáltalán nem.

Bele is szólnak.

Őszintén leírom neked tisztelt kérdező ,hogy én életembe egyetlen egy olyan emberrel találkoztam akinek az édesanyja hit gyülis ,az apja pedig semmilyen vallású volt (-a gyülis utálják a "vallás" szócskát).


"Kilehet lépni egy ilyen kapcsolatból?"


Persze ,talán hit gyülis illető meg probálja téritgetni a "világi" szerelmét.

Am itt már az a helyesebb kérdés ,hogy egyáltalán a gyülekezetből kilehet e lépni...


"Vagy itt már eldöntött tény hogy össze is kell házasodniuk?"


Persze!

Házasság előtt nincs szex,csók,intim testrészekhez érés,arcra puszi ,SŐT esetekbe ölelkezés sem.

Max. kézfogás az utcán.

De ki az a hülye aki így tönkre tenné az életét?


"Hogy müködnek ezek a dolgok?"


Általábba úgy zajlik ,hogy a presbiter szokta kiválasztani az "oldalbordának" a "hímet" - vagy épp fordítva-.

De van olyan amikor a gyülisek maguktól keresnek pár.

Nos ,mint írtam házasság előtt nincs semmi ,max. kézfogás az utcán ,de azt se "csöpögősen".

Hit gyülis esküvőn még nem voltam ,de viszont a szüleimnek az volt (polgári mellet/az édesanyám szinte tiniként ment férjhez...).

Na ,de a szüleim "vissza mentek a világba" (házasság előtt),és ezért volt fontos(abb) a gyülis esküvő....

De viszont azt tudom ,hogy egy gyülis esküvő ,hogy zajlik (a következő):


-beszélgetés

-zene/énekelés: minden kategóriába ,pl. rock,country,keresztény pop...stb

-sok időbe telő imádkozás (kb. talán másfél óra)

-nagyon rövid csók


Kb. ennyi


Ami azt illeti ,a gyüli intézményeibe ,azon belül iskoláiba TILOS párkapcsolatokat létesíteni "testvérrel" ,azaz konkrétabban többeket is kirúgtak az iskolákbol azért ,mivel volt barátjuk/barátnőjük gyülin belül/kívül.


Röviden ennyi.


Üdv: egy volt hit gyülis

2015. dec. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


UI:


Ja, és ha valakinek nem hívő párja van azt szó szerint "IDEGENEK" KELL TEKINTENI ,mivel nem "testvér".

2015. dec. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!