Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Postázással kapcsolatos kérdés?

Postázással kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm rendelt nekem valamit. A rendelésnél csak a saját nevét tudta megadni, viszont az én címemre kérte. Ettől még én átvehetem ugyanúgy a postástól? Akkor is, ha esetleg utólag kell bemennem, mert pont nem vagyok otthon, amikor hozzák, csak akkor lakcímkártyát is kéne bemutatnom? Szóval nem gond, ha akinek a nevén van, az nem lakik a címen? :)

2015. dec. 19. 09:18
 1/2 anonim válasza:
Ha sima levélként érkezik, akkor semmi gond, mert azt a postás bedobja a levélszekrénybe. Ha ajánlottan, vagy tértivevénnyel érkezik, vagy csomag, akkor, ha rendes a postás, akkor átveheted, csak aláírásnál oda szokták íratni, hogy kije vagy. Ha nem tudod átvenni, ezért be kell érte menni, akkor csak a csomag tulajdonosa, ebben az esetben a barátnőd veheti át, személyi igazolvány bemutatásával. Abban az esetben veheted át te a csomagot, ha egy formanyomtatványt kérsz a postáról, kitöltitek, majd odaadjátok a postásnak. Akkor te is jogosult vagy átvenni a leveleit. Remélem érthető voltam. :) Boldog új évet!
2015. dec. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2016. jan. 4. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!