Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha lefényképeznek össze...

Ha lefényképeznek össze törhetem a készüléket?

Figyelt kérdés
Ha lefényképeznek tegyük fel egy telefonnal vagy egy fényképezőgéppel és nem szeretném hogy az a kép megmaradjon akkor ha megkérem rá hogy törölje ki és nemleges választ kapok akkor összetörhetem a készüléket jogosan?

2015. dec. 21. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Igen, ő pedig az anyagi kár okozásáért téged jogosan megölhet.


Ilyen a törvény.


Ja, nem.

2015. dec. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Össze, csak akkor valószínű még több kellemetlenség lesz belőle.
2015. dec. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lol, kettes.


Ezt a Btk. önbíráskodásnak hívja, és súlyosabb bűncselemény, mint a fénykép készítése...

2015. dec. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Nem törheted össze, de polgári eljárásban feljelentheted. Az önbíráskodás bűncselekmény. Tehát egyszer ő követelhetné a kárának a megtérítését. Ha erősen felindult az eset miatt, akkor nem vagyoni kártérítést is követelhet. Az ügyészség meg esetleg bíróságra viszi a dolgot garázdaság miatt.

A felvételkészítés mostanában lett tilos, korábban csak a közzététel volt az, ha nem kapott a fotós rá engedélyt. Mindenkire vonatkozik, de a sajtó sakkban tartása volt a cél.

Nem kell engedély, közölhető is a kép akkor, ha azon többen vannak. Pl. ha utcai forgatagban fotóz valaki, akkor senkitől sem kell engedély.

2015. dec. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nem kell engedély, közölhető is a kép akkor, ha azon többen vannak."


Ez így ebben a formában nem igaz.

2015. dec. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

3as azért írtam, hogy több kellemetlensége lehet belőle, de ehhez az kell, hogy feljelentse, mert ha pl megfélemlíti és nem mer bejelentést tenni, akkor nem kell tartania semmitől. De miért ne törhetné össze, ha megkéri szépen, hogy ne fotózgassa? Mindenkit megillet a magánélet szentsége.

Pl ha x embert lefotóznak és sértő, vagy kigúnyoló módon közzé teszik pl fészen, akkor miért ne akadályozhatná meg? Ez nem önbíráskodás. Ha valaki nem tudja tiszteletben tartani a másik személyi szabadságát, akkor vállalja, hogy atrocitás érheti.

2015. dec. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Termeszetesen _nem_ torheted ossze.

Ha ezt teszed, szepen feljelent rongalasert, meg rablasert, meg azert, hogy kozben kisajdult a mutatoujja, es mint fenykepesz, emiatt 150evig nem tudott dolgozni.

Egyallalan, hogy jut eszedbe az, hogy "osszetorod"? Komolyan. Ha mondjuk abban gondolkodnal, hogy elveszed, majd letorlod a fenykepet, es visszaadod, azt irnam, persze, az oke - meg akkor is, ha kozben rendori segitseget kernel. De ez, mint megoldas, hogy osszetorni valamit...

Ez olyan, mintha azt kerdezned: "ha a zebran menve atvag elottem egy kocsi, osszetorhetem miutan beparkolt?"


Summa summarum, nem, egyaltalan nem jogos a masik ember tulajdonanak a rongalasa. Kiveve, ha azzal eletveszelyt haritasz el (tehat mondjuk betorod a kocsi ablakat, amiben gyereket/kutyat hagytak a melegben.

2015. dec. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!