Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok olyan közmondást amit...

Gergő Filó kérdése:

Tudtok olyan közmondást amit sose értettetek vagy hülyeségnek tartotok?

Figyelt kérdés
ennyi igazából:D

2015. dec. 23. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
"A cél szentesíti az eszközt." Alig-alig találkoztam olyan helyzettel, amikor egyet tudtam volna érteni ezzel a kijelentéssel.
2015. dec. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A cél szentesíti az eszközt. Ezen mit nem lehet érteni? Arról van szó, hogy mindenáron el akarsz érni valamit. Akkor is ha azt erkölcstelen, törvénybe ütköző módon éred el.


Mondok olyant, ami ismert formájában hülyeség. A kivétel erősíti a szabályt. Ennek se füle se farka.

Félrefordításról van szó. Exceptio probat regulam, azaz a kivétel a szabály próbája.


Itt lehet róla bővebben olvasni: [link]

2015. dec. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

# 1

Tegyük fel, mindig szoktam jegyet kezelni a villamoson, mert lopásnak tartom, ha fizetés nélkül használok egy szolgáltatást.

De pont mikor a nagy Első Randira indulok, másik dzsekit veszek fel, az előző meg ott marad a fogason, benne a mobillal és a jegyekkel meg a pénzzel, a nadrágzsebben lévő kártyával meg a sofőrnél nem lehet fizetni.

Félórát mégsem késhetek ilyen esetben, hogy visszamenjek, így jegy nélkül utazom.

De mégsem kötöm fel magam idegességemben emiatt, hanem megnyugtatom magam, hogy fontos volt jegy nélkül utaznom, és egyébként sem szokásom.

De akár a te életedre is tudok ilyent kitalálni, ha írsz alapadatokat. :)


# 2

Olvasd csak el a saját linkedet. :)

Lehet, hogy a félrefordítás egy urban legend, mert valószínűnek tűnik az "Eredeti értelme" rész.

Azaz, ha egy szabály alóli kivétel törvénybe van foglalva, akkor ez bizonyítja a szabály általános meglétét, még akkor is, ha maga a szabály nincs konkrétan leírva.

2015. dec. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A cél szentesíti az eszközt. Ezen mit nem lehet érteni?"


Tanulj már meg olvasni, légy szíves. Nem azt írtam, hogy nem értem, hanem azt, hogy általában nem értek egyet vele.

2015. dec. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

#1 Attól, hogy te nem értesz vele egyet, még számos ember találkozik olyan szituációval, ahol helytálló. Általános igazságnak mindenesetre én sem mondanám :D


#2 Van ám ennek értelme. A szabály valamilyen megkötést, megszorítást határoz meg. Viszont ha eleve mindenki betartana egy szabályt, akkor az nem lenne valódi megszorítás, a szabály jelentőségét veszítené. Ezért mondják, hogy kivétel erősíti a szabályt, az, hogy van kivétel, határozza meg a szabály létjogosultságát.

2015. dec. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Attól, hogy te nem értesz vele egyet, még számos ember találkozik olyan szituációval, ahol helytálló. Általános igazságnak mindenesetre én sem mondanám :D "


Mi van, itt mindenki funkcionális analfabéta? Azt írtam, hogy ÁLTALÁBAN nem értek egyet ezzel a közmondással. Ez mit jelent? Azt, hogy az esetek túlnyomó részében. Ebből az is következik, hogy nem zárom ki azokat a ritka helyzeteket, ahol én is helytállónak tartom.

2015. dec. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én meg leírtam, hogy attól, hogy nem értesz vele (általában) egyet, még nem hülyeség. Lezárhatjuk?
2015. dec. 28. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!