Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Régen (a Sex Pistols és...

Régen (a Sex Pistols és hasonló bandák idejében) tényleg vagdosták magukat a punkok és a rockerek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.A falcolás független a zenei stílustól.Szimpla jampizás volt,mint a tetoválás vagy az ékszer,biztostű stb.Persze keresztbe vágták fel,így nem haltak bele.Ritka gusztustalan szerintem az összefalcolt kar.Nem hiinném,hogy Wattie az Exploitedből,aki sexpistols idején kiképző őrmester volt,vagy GBH ilyen szarral töltötte idejét.Ez szerintem nem brit,hanem magyar szokás,mint a szipu,meg a boroskóla.
2010. márc. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tegnap láttam egy filmben, ami Sid Vicious életét mutatta be, hogy az együttesből többen vagdosták a karjukat, illetve több helyen olvastam és hallottam, hogy régen a rockerek és punkok mániája volt ez.
2010. márc. 24. 18:34
 3/10 anonim ***** válasza:
a sex pistols egy üzleti vállalkozás volt,malcolm mclaren butikos agyszüleménye.meg kell most nézni johnny rottent,steve jonest meg a harmadik faszit.nagy kamu az egész.az egyetlen játszani tudó tagot kirúgták,hogy sidet bevegyék a bandába,mert botrányarc volt.játszani sem tudott,állítólag azon a két albumon,amit kiadtak sem ő penget.amúgy is tiszta szívás a csávó,kinyírja a csaját ,aztán meg 22 évesen túllövi magát,nem egy sikersztori,mégis legalább olyan kedvelt felvarró és pólótéma ,mint a kubai pénzügyminiszter/lágerparancsnok guevara.Én olyan mesékről is hallottam,hogy volt üvegzselé,amivel a punkok beállították a hajukat és azzal egy bőrzsekit is át lehetett szúrni.vagy hogy a koncerteken kivetették a fűzőt,hogy ne rugdalják egymást a pogóban.meg hogy innen ered a fűző színe szerinti megkülönböztetés.De pl az "Üvegtörők" filmben is a punkok együtt züllenek az akkori nem-náci skinheadekkel.az lehet,hogy egkor olyan meghatározó elem volt ez a punkoknál,mint a biztosítótű,lakat, vagy a rockereknél itthon a szimatszatyor, de nemhiszem,hogy többség csiált ilyet.amúgy szerintem a mai punk,ami egykor kialakult és máig tart nem a sex pistolssal kezdődött,hanem inkább az exploited,gbh,discharge, vonallal.meg lehet nézni,hogy pl a sex pistols idejében még tarajuk se volt,ma meg minden punk úgy akar különbözni,hogy ugyanúgy néz ki(különbözöm a többségi társadalomtól,ezért ugyanúgy nézek ki,mint egy kisebb társadalom).ma is csak zenekarok mondják,hogy a ramones meg a sex pistols hatott rájuk,holott senki sem hallgat sex pistolst,néha a god save the queen meg az anarchy in the uk,de ezekre még pogózni sem lehet.lassú szar unalmas rock.
2010. márc. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nem is unalmas

de amúgy ez a skinhead punk utálat is kb csak magyarországon van,angliában a skinheadek nem szélsőségesek,sőt a punkból nőtték ki magukat.

2010. márc. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért ezt nem állítanám,hoyg a punkból nőttek ki,ugyanis a ska-rudeboy vonal is benne van.a skinhead eredetileg nem szélsőjobbos szerveződés volt,erre bizonyíték az első skinheadek közötti fekák.A náci skinheadeket ők boneheadeknek hívják.
2010. márc. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én sem hiszem h Wattie vágdosta volna magát, nem nézem ki belőle, de Sid az vagdosta! és télleg csak magyaro.ra jött be rosszul a skinhead mozgalom, angliában 'békésen' élnek a punkok és a skinek
2010. júl. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Na de miért élnek ott békésen egymás mellett? Mert külfödldön felogják mi is az az Oi! és nem állandóan pocskondiázzák egymást. Magyarországon nagyon kevesek tudják mit is jelent az, hogy OI!.

L/17 Punklány

2010. júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Sid Vicious az egyik koncertükön a színpadon véste bele a mellkasába hogy "adjatok egy fixet" (persze angolul csak mivel nem tom pontyosan hogy van ezér nem akartam ökrösséget írni) de ez inkább csak figyelemfelkeltés sztem :D
2013. febr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elözönek: GIMME A FIX
2013. júl. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
3. válaszoló a sex pistols nem szar hanem igenis jó és hidd el nekem..sid nagy ember volt ;)
2013. aug. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!