Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Polaroid fényképezőgéphez...

Polaroid fényképezőgéphez szeretnék papírt venni. Hol tudnék venni, vagy honnan tudnék rendelni?

Figyelt kérdés
Polaroid Impulse AF analóg fényképezőgéphez kellene, kerestem mindenhol, de nem igazán találtam.

2015. dec. 29. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
próbáld megkérdezni egy nagyobb fotós boltban, mint a Soós fotó, Pálvölgyi fotó, Puskás fotó és társaik. nagy valószínűséggel ők tartanak, tudnak szerezni neked, vagy legrosszabb esetben van tippjük, hogy honnan lehet beszerezni.
2015. dec. 31. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom hátha! :)
2015. dec. 31. 12:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Máshova leírtam, de gondoltam ide is bemásolom, hátha nem találod meg a válaszom:


Sok szakbarbár, vagy éppen hobbihuszár nem szereti azt amit most leírok, de a profi instant fotósok

(egyébként "Instant camera"-nak hívjuk ezt a típust, a "polaroid" név csak azért ragadt rá, mert a Polaroid cég, mint gyártó tette híressé)

nagy része így csinálja.


Instant kamerát venni nem nehéz. Akármelyik aukciós oldalon, példának okáért Vaterán is könnyű szerezni. Figyelni kell értelemszerűen, hogy ne hibás állapotú legyen, működjön a vakuja, valamint a kamera elhelyezkedésére. A vaku elég fontos, ugyanis azzal tud igazán jó képeket csinálni egy instant cam. A kamera elhelyezkedése pedig már csak kényelemfüggő. Van ahol a szélesebb lapterületen, de van ahol a keskeny oldalon van maga az objektív.


A konkrét válasz pedig:

Ismételten akár csak aukciós oldalakon, elég a sima fényérzékeny fotópapír. A "magas fényű" fotópapír találatok tökéletesek. Ahelyett, hogy megvennéd a Fuji 8db-os, méretre szabott csomagját 6.000-ért, a Vaterán 2.200-ért lehet 20db A4-es magas fényű, fényérzékeny fotópapírt venni, amit utána magadnak vághatsz méretre.


Az ár/mennyiség arányhoz képest ezek ugyanolyan, néhány beállítás ellenében (például teliholdas szabadtéri képnél, vagy ablakos, szűrt, közvetett (sem az objektum, sem a kamerás nem áll az ablakon beszűrődő fény útjába, és az ablak sem látszódik) képeknél) még jobb minőséget is adnak, mint a drága szaküzleti papírok.

2016. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem találtam meg a válaszod, és nagyon köszönöm, körülnézek! :)
2016. jan. 19. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!